Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Po zapnutí PC vytížení Hdd na 100%

Zdravím.

Pár týdnů mi po spuštění počítače hlásí správce souborů, že HDD jede na 100%, počítač je v tu dobu téměř nepoužitelný a načítání souborů, nebo internetu trvá velmi dlouho.
V čem může být problém?
HDD je plotnový 1TB a přes 10 let starý. Instalace win 10, cca před třemi roky.
V plánu je přechod na SSD, ale to ještě chvíli potrvá, takže bych rád zjistil, jestli je možné toto vyřešit.
Pokud jsou potřeba další informace, rád je doplním.

Počítač Lenovo Idea centre K 410
Procesor Intel(R) Core(TM) i7-3770 CPU 3.40GHz
RAM 8 GB
Grafika NVIDIA Geforce GT 545
Pevný disk 1000 GB, 7200 RPM
Zdroj 280w
Windows 10

Nastavení, Systém, Napájení.

Jsou 2 nesmiřitelné tábory: 1. radí NIKDY nevypínat, 2. radí po nějaké době nečinnosti vypnout (ta doba se dá zvolit). Já mám vypnout po 30 min. Občas si ho zapne systém pro nějakou vnitřní akci.