Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava kolem 80k

Zdravím, mám vybranou pc setavu, ale jelikož jsem takovej menší lobotom, co má základní znalost ohledně pc a převážně jen hraju, prosím o zhodnocení. Pokud by jste měli alternativy, jak sestavu vylepšit, případně lepší produkty cena/výkon, budu rád za tipy. Cenu bych rád držel takhle kolem 80k. Díky všem, co poradí.

ODKAZ NA SESTAVU

Změna předmětu, původně: PC sestava (host)

https://www.czc.cz/adata-xpg-sx6000-pro-m-2-512gb/278118/produkt

https://www.czc.cz/adata-xpg-gammix-s50-lite-m-2-2tb/308137/produkt

https://www.czc.cz/seagate-ironwolf-3-5-4tb_2/341837/produkt

https://www.czc.cz/kingston-fury-renegade-black-32gb-2x16gb-ddr4-3600-cl16/330222/produkt

---
SSD bych sel spis do A-Data, minimalne na data 2TB bych vyuzil PCIe4 slot.
Disky jsou i do PC nejlepsi tyhle NASove a ten 4TB ma nejlepsi pomer ceny a objemu dat, existuje i 2TB, ale stoji jen o par korun mene.
Pamet bych vzal na 3600.

Hodne bych premyslel o tom, jestli ted hned potrebuju novy PC, kdyz za 3 tydny dojde k oznameni vydani nove rady grafik RTX4000 a mozna nektere modely budou uz za mesic v obchodech. Jestli ale PC ted hned potrebujes, tak je grafika ok.

Nova generace Intelu plna E cores bude zase odpad jako ta soucasna. Ale mas pravdu, ze Zen 4 je za rohem, nicmene pocitam, ze procesory budou o neco drazsi, do toho drahe DDR5, klidne se muze stat, ze i za mesic vezme furt to, co ma v navrhu dnes. Anebo taky ne. Kazdopadne je dobra pripominka, ze ted uz se vyplati chvili pockat, co prinesou nove grafiky i procesory a pak teprve se rozhodnout.

Jak pisu o komentar vyse, bud mesic pockej, minimalne tyhle highend grafiky muzes koupit v nejakem vyprodeji levneji. Pripadne, kdybys to PC uz hodne chtel, tak bych ho postavil tak, jak mas + pripominky, ale bez grafiky a nechal tam na mesic tu soucasnou.

Jen mě ještě napadá, jestli u počítače na hraní potřebuju výkon Ryzenu 9. Jestli by mi na to nestačil "slabší" bráška Ryzen 7 5800X, nebude to lepší volba v poměru cena/výkon? Jakože čas od času si zastříhám nějaké krátké klipy vtipných momentů z her co hrajeme, ale na to mi zatím stačilo i moje staré železo.

Jako ten 5900 je za dobrou cenu teď. Tolik jsem dal za 5800. Jestli se nepletu začínal na 16000. Ceny budou asi ze začátku vyšší jako minule.

Záleží jestli umíš kupovat rozumem nebo je to srdcovka a musíš mít to nejrychlejší a nejlepší a hned. No já budu asi spíš ta druhá kategorie tak se na nové cpu a komponenty těším:-)

Možná bude na bazoši pár rok starých komponentů s ještě dvouletou zárukou:-)

Ja ne, bud bych vzal ted jeden SSD NVME PCIe4 2TB s tim, ze mi to zatim staci a ze tam hodim na jeden logicky oddil vsechno (OS, programy, hry na C:) a casem prikoupil druhy SSD (na hry D:) nebo bych to vzal presne jako on 500GB na system a programy a 2000GB na hry.

Konkretne jsem ted na PC s:

Crucial MX200 SATA 500GB (C: Win10, programy)
Crucial MX500 SATA 1000GB (D: hry)
Kingston KC2500 NVMe PCIe3 2000GB (E: hry)
WD Blue WD30EZRZ 5400 3TB (F: data)

Jestli to je takto, tak bych ja to udelal tak, ze bych Kingston A2000 1TB pouzil jako C: na system, programy a nejake hry a umistil ho do M.2 PCIe3 a k tomu bych vzal ten A-Data S50 lite 2TB do M.2 PCIe4.
Zalezi taky kolik toho na tom PC planujes mit, hry dneska zabiraji cim dal vic mista a pokud to clovek furt nechce instalovat a odinstalovavat, musi mit tech disku vic.