Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehrání HEVC H.265 na Androidu 9.1

Nepřehrávají se mi některá videa na telefonu s Androidem 9.1.0 (Huawei Y6 (2019)). Podrodnosti https://pc.poradna.net/files/95714-screenshot-20220828-124344-com-a-jpg.

Konkrétně jsem zachytil, že se nepřehrávají videa v kontejnerech mp4 a mkv s kodekem MPEG-H Part2/HEVC (H.265)
Při přehrávání takového video souboru, jede pouze zvuk a telefon zahlásí Video encoding format hevc not supported.

Zkusil jsem nainstalovat do telefonu kodeky K Lite Codec_v4.5.1_apkpure.com.apk - nainstalováno, ale dál video se nepřehrává.

Dále jsem zkoušel nainstalovat jiný přehrávač - už asi 10, poslední:
FFmpeg Media Encoder_v4.4.1_apkpure.com.apk
PLAYit A New All in One Video Player_v2.6.4.12_apkpure.com.apk
VLC for Android_v3.5.1_apkpure.com.apk

Problém se všemi těmito aplikacemi je, že instalace se spustí, dám install, nabíhá instalační bar lišta, ale po chvíli instalace telefon zahlásí App not installed, bez dalších podrobností, vysvětlení. Viz příloha 2 a 3.

Prosím o rady jak zprovoznit přehrávání nebo jestli je to telefon, že nezvládne náročnost hevc. ?

Děkuji moc

Debilni Android zahlasi "App not installed", pokud mas na telefonu nainstalovanou jinou aplikaci, ktera brani instalaci aplikace v tu chvili instalovane.

Tipnul bych si, ze "K Lite Codec_v4.5.1_apkpure.com.apk" muze branit v instalaci "VLC for Android_v3.5.1_apkpure.com.apk".

Jinak teda mam dobre zkusenosti s:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mxtech.videoplayer.ad&hl=cs&gl=US

s custom kodekem:

https://github.com/USBhost/MX_FFmpeg/releases

Vybiras podle procesoru nejspis jeden z techto dvou:

mx_neon.zip
mx_neon64.zip

Debilni Android zahlasi "App not installed", pokud mas na telefonu nainstalovanou jinou aplikaci, ktera brani instalaci aplikace v tu chvili instalovane.

No pokud jde o video přehrávač, tak je tam nainstalovaná jen ta, která byla s telefonem dodána, konkrétně Huawei video.

Ten "K Lite Codec_v4.5.1_apkpure.com.apk" jsem instaloval tento týden. Alternativní video přehrávače jsem zkoušel nainstalovat před tím.

MX Player je jeden z těch přehrávačů, které zahlásí "App not installed".

Tady by mě zajímalo co v tom telefonu brání tomu instalování aplikací.
Existuje nějaký nástroj kde by to šlo zjistit?

Tohle mě na tomhle telefonu štve. Je sice 3 roky starý, ale část aplikací nešla do něj instalovat už od počátku.
Nebo je to omezení protože telefon je značka Huawei? (dva roky zpátky EU proti ní zakročila)

Nejdou nainstalovat, protoze mozna instalujes spatnou verzi (pro jinou architecturu CPU, pro priklad jako by chtel nekdo istalovat aplikaci urcenou pro ARM_V8 na 32Bit ARM_v7), nebo uz ta aplikace v telefonu je. Jeli tomu tak, instalace se pusti jen kdyz jde o vyssi verzi. (build)
Jestli hledas APPku na prehravani ale i takovou ktera umi vytvaret knohovny a podobne, zkus :
1) NOVA PLAYER : https://www.apkmonk.com/download-app/org.courville.nova/7_org.courville.nova_2022-06-23.apk/
2) Nebo MX player : https://m.apkpure.com/mx-player/com.mxtech.videoplayer.ad
(az to video spustis v tom MX player a narazis na stejny problem, klikni nahore v rohu na HW akceleraci ktera ma 2 stupne, light a full. Jestli nezabere ani jedno nastaveni, tak HW aceleraci dezaktivuj a nech jen softérovou).

Prosím o rady jak zprovoznit přehrávání nebo jestli je to telefon, že nezvládne náročnost hevc. ?

U telefonu to neni jak u PC, instalovat nejaky pack codecu nema cenu.
Jaké codecs tvuj telefon podporuje, uvidis treba v AIDA64, tak by bylo dobré, kdyby jsi prilozil screen z polozky "codecs" : https://m.apkpure.com/aida64/com.finalwire.aida64

[95717-aida-por-jpg]

PS: Urcite bych zkusil i jine videa HVEC, jestli neni problem v tom souboru jak v tvém telefonu.

Děkuji za odpověď.

Že mají androidy různé architektury CPU, to se dozvídám prvně.
Stahuji appky z apkpure.com jelikož je to bez registrace (oproti google play)
Tam u těch aplikací nejsou podrobnosti o různých architekturách.

Spíš myslím že to bude v něčem jiném.
Ačkoliv mám v telefonu jen možná 5 doinstalovaných aplikací, tak marně jsem se snažil najít slušnou aplikaci pro přehrávání mp3 - vyskoušel jsem kolem 15ti applikací, a tak 10 z nich nešlo nainstalovat, a zbylých pět mělo pro mě nevyhojící rozhraní.
A v případě videí, velmi podobně - z asi 12 aplikací, 10 nešlo nainstalovat.

Zkusil jsem obě apky které odkazujete Nova Player a MX player.
Nova Player překvapivě šla nainstalovat. MX nešel.

Zkusil jsem Nova Player a přehrává ty videa Hevc, trochu trhaně. Je mi jasné že nestíhá. V nastavení jsem tam nenašel podobnou možnost jako píšete k akceleraci u MX)

Nainstalova jsem AIDU
přikládám screen kodeků https://pc.poradna.net/files/95723-screenshot-20220828-162126-com-f-jpg
Hevc tam uvedený je, ovšem označení H.265 ne. Je tam jen 263 a 264.

Problém v mnou testovaných video souborech není. Jsou to seriály. Problém s přehráváním má jen tenhle telefon. (ale nemám možnost vyzkoušet na jiném telefonu; já chytrým telefonům nefandím, takže ani další nemám)

Děkuji za pomoc. Jsem rád že aspoň takhle trhaně to jdede přes ten Nova Player

HEVC = H265

Je divne, ze ani MX Player nesel. Nechces telefonu obnovit tovarni nastaveni? Jiste, budes vse muset nastavovat znovu, ale jestli tam mas problem, tak by to mohlo pomoci. Divil bych se, ze by telefon z 2019 nedal HEVC bez trhani, kdyz ho sice na plny vykon, ale da bez trhani i muj SGS4 i9506, coz je hodne letity foun.

V seznamu kodeků jsem přejel záznam kodeku hevc. (ten seznam jsem spojoval dohromady ze 4 screenů)
Tady je ten záznam kde je uvedený hevc. https://pc.poradna.net/files/95724-screenshot-20220828-162139-com-f-jpg

Dobré, děkuji za pomoc. Už to nechám tak jak to je.
Je to služební telefon a nechci riskovat tovární nastavení.

Používám ho jen na nezbytné věci. Jinak zlatý stolní počítač.

Jestli tvuj telefon nepodporuje HW decodovani HVEC (H265) coz je trochu podivné jak pise i RedMax, tak v tom NovaPlayer, kdyz otevres nastaveni, tak by jsi mel videt "vynutit softwérové dekodovaní", tak to zakrizkuj (označ) a zkus to video spustit znovu.
PS: Zde jsem narazil na clanek, ze videa na H6 se muzou trhat, a jedine reseni je prevod na H.264 https://techidaily.com/huawei-y6-pro-won-t-play-hevc-h-265-media-how-to-fix/