Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Displej nového Samsungu čištěný lihem

Zdravím,

tak jsem myslel, že už něco vím a umím se k technice chovat, ale asi jsem udělal blbost, tak se ptám zběhlejších - před aplikací folie na displej nového Samsungu jsem ho čistil lihem. Je to údajně likvidační pro nějakou specialní vrstvu proti ohmatávání. Co je na tom pravdy, umyl jsem z toho tu jakousi vrstvu? Jen ať vím, na čem jsem. Můžete se pobavit na můj účet. Už se stalo a já si můžu akorát sypat popel na hlavu, jak se říká :-)

Díky.

specialní vrstvu proti ohmatávání

Bavím se spíš tímto :-) . Co to jako má být? Nemyslíš antireflexní vrstvu proti odleskům?
To je ale celkem jedno. Nemyslím si, že bys něco poškodil. Běžně jsem čistil monitor technickým lihem a ještě jsem žádný problém nebo rozdíly od koupi monitoru nezpozoroval. Udělal bych to samé, pokud bych chtěl aplikovat nějakou fóli. Lepší je ale použít Clin (klasický přípravek na okna), ten nezanechává čmouhy.

Pronto bych raději nepoužíval, sice to máš ozkoušené, že ok, ale může to povrch displeje dlouhodobě narušovat, prostě buď s tím opatrný!

Komentář po tvým se mi snad zdá: bože mýdlo ne!!! A i ta Alpa, že může někoho napadnout, nechápu. Alpa obsahuje mentol a parfém, takže ti to také může poškodit.

Byl bych úplně v klidu. Je displej nějakým způsobem viditelně poškrábaný, oloupaný? Předpokládám, že není a folie drží, takže bych to neřešil. K čemu by byla povrchová úprava omezující otisky prstů, kdyby ji šlo jedním setřením sundat? Displej musí přece něco vydržet, můžeš ho nosit roky v kapse, kde se šoupe o látku, o nečistoty.

Je to asi trochu přehnané. Já bych to vůbec neřešil, když by mě býval nepostrašil týpek v Samsungu. Také jsem měl za to, že je to prostě ze skla, musí to něco vydržet a líh nemůže uškodit. Tou vrstvou jsem myslel tu oleofobní nebo co, už jsem si vzpomněl.

Prostě jsem lepil přiloženou folii, která byla shit. Nedržela, tak jsem ji strhnul s tím, že použiji lepší. Tenhle shit ale nechal na displeji lepidlo, které prostě nijak normálně nešlo dolů.

Ty čističe displejů asi budou také na alkoholové bázi, ne?

Ciste teoreticky: je nejaka oleofobni vrstva vubec podstatna, kdyz je stejne na displeji nalepena folie ci ochranne sklo?

Ja mam treba svuj aktualni telefon uz 4,5 roku, celou dobu ma na displeji ochranne sklo. Nejaka oleofobni vrstva na displeji mi tim padem vlastne je k nicemu.

Neznám jednoznačnou odpověď, ale pokud je instalováno krycí sklo, tak je vcelku jedno zda došlo či nedošlo ke smytí zázraku. Nepředpokládám, že došlo k poškození vrstvy ve smyslu zhoršení čitelnosti. Příště snad raději použít isopropylalkohol.

Údajně... Podle patentu na stránkách WIPO (Světové organizace duševního vlastnictví) si Samsung patentoval samoopravnou oleofobní vrstvu, která se na sklo Gorilla Glass nanáší.
O odolnosti proti různým chemikáliím by mohlo být pojednáno v patent. přihlášce.

Samsung používá na svých chytrých telefonech standardní oleofobní povlak (kde používají ten nestandardní?), který chrání sklo Gorilla Glass na předním a zadním panelu. Vzhledem k tomu, že oleofobní povlak také zabraňuje masivnímu zanechávání otisků prstů, měla by samovolně vznikající látka časem zajistit ještě hladší zážitek.

Působí to na mne jako marketingové kecy. Zázračná vrstva, která sama od sebe "dorůstá" a obnovuje se.
Prostá úvaha - lidský pot je dost agresivní a opakovaným působením v čase smyje například barvu nanesenou sítotiskem. Logicky se nabízí úvaha o reálnosti a odolnosti zázračné vrstvy, která léčí sama sebe.
Aby to nakonec nebyly "kapky" do plaveckých brýlí...

Domnívám se, že stejně nebyla možnost se tomu vyhnout, když bylo nutné odstranit lepidlo.
Údajně je to povlak z tenké vrstvy pevných látek na bázi fluoropolymeru (obdoba teflonu).

Nevím, co na tom je nebo není pravdy. To debilní lepidlo nešlo dolů a po rozmyšlení, jestli to vzít tech. benzínem nebo lihem, mi líh vyšel jako menší zlo. Čistič displejů si s tím neporadil. Nicméně pot je dobrá úvaha. Ten umí nadělat paseku.

Spíš by mi tak z principu vadilo, že bych to zničil hned po vybalení.