Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak najít soubor/složku v Android 11

Mám ještě jednu věc, dlohudobě nevřešenou:
V SamsunguA40 (An11) nemohu najít konkrétní souboru nebo složku, kterou potřebuji. Ani v jednom file manageru. Vím, že přístup v nerootovaném přístroji je omezen, nicméně takový TotalCommander se tváří, že to umí. V nastavení se dá zvolit zobrazení skrytých souborů (začínají tečkou). Asi to ale nebude stačit…
Konkrétné jde o soubory aplikace Rychlý zápisník (nebo i jiné souborky). Poznámky ukládá do /data/user/0/com.taxaly.noteme.v2/files/fastnote, který za nic nemohu najít.
Jak si s tím poradit?
díky za radu
Petr

Ahoj.

Nepokládám se za android experta.
Co ovšem vím je, že všechny data "soukromé" aplikace jsou "privátní" a nejsou dosažitelná z jiných aplikací.
Důvodem je základní bezpečnostní architektura androidu.

Vyjímečným případem je situace, kdy jsou předprogramované aplikace (např. WhatsApp, Messenger....), které ukládají data do veřejných složek.

Tam jsou tyto soubory k dispozici nejen aplikacím, které je vytvořily, ale i aplikacím jiným.
Ovšem musí na to být aplikace připravena a pokud vím tak základní data a konfigurace v tomto případě nejsou přístupná ani
u těchto "spolupracujících" aplikací.

Takže podle mě neděláš nic špatně a je to vlastnost androidu.
Asi se to dá obejít rootem, ale toto bych nedělal a ani moc nedoporučoval.