Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internetový kabel

Zdravím, mám prosbu a dotaz. Natáhnul jsem si kabel na internet a teď že dám koncovky a internet nejde.. nechápu to už jsem jednou dělal cca 5 zásuvek a v pohodě a teď nic tak si říkám co dělám špatně? Barva prerusovana oranžová, oranžová, prerusovana zelená, modrá, prerusovana modra, zelená, prerusovana hnědá, hnědá. Jen nevím jak v zásuvce. Takto to funguje podle A nebo B ? Už nevím co dělám špatně. Je možné že to musím nějak povolit ve switchi? Děkuji za odpověď a pomoc

Možností, proč to nefunguje, je spousta...

Možná špatně nakrimpovaný kabel. Bez měřáku nepoznáš.
Jak je zapojená zásuvka se snad můžeš podívat, ne?
Switch máš předpokládám klasický "hloupý", tam nic povolovat nemusíš. Nepíšeš, co a kam připojuješ...

Hlavné je aby boli obidva konce kábla nakrimpované rovnako...buď obidva A alebo obidva B je to jedno, hlavne rovnako...
Za určitých okolností je možná kombinácia, že na jednom konci bude podľa A a druhý koniec bude B, potom z toho vznikne tzv. krížený "crossover" kábel - čo nie vždy vedeli rozpoznať niektoré zariadenia. A iste potom je tu ešte GigaBit Crossover - ale ten sa zase krimpuje trošku odlišne...

pleteš.

pokud je např. strukturka v A a kabel v B tak to bude normálně chodit. A dokonce i když uděláš kabel kde na každém konci bude jiná norma (A + B), tak i tak to bude chodit, protože tak vyrobíš klasický křížený kabel - a protože dnes je už dávno standardem Auto MDI-X, tak to bude i běžně fungovat. :-)