Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internetový kabel

Zdravím, mám prosbu a dotaz. Natáhnul jsem si kabel na internet a teď že dám koncovky a internet nejde.. nechápu to už jsem jednou dělal cca 5 zásuvek a v pohodě a teď nic tak si říkám co dělám špatně? Barva prerusovana oranžová, oranžová, prerusovana zelená, modrá, prerusovana modra, zelená, prerusovana hnědá, hnědá. Jen nevím jak v zásuvce. Takto to funguje podle A nebo B ? Už nevím co dělám špatně. Je možné že to musím nějak povolit ve switchi? Děkuji za odpověď a pomoc

Hlavné je aby boli obidva konce kábla nakrimpované rovnako...buď obidva A alebo obidva B je to jedno, hlavne rovnako...
Za určitých okolností je možná kombinácia, že na jednom konci bude podľa A a druhý koniec bude B, potom z toho vznikne tzv. krížený "crossover" kábel - čo nie vždy vedeli rozpoznať niektoré zariadenia. A iste potom je tu ešte GigaBit Crossover - ale ten sa zase krimpuje trošku odlišne...