Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podle vás nejlepší linux distribuce na hraní

Dobrý den, nějakou dobu přemýšlím nad tím, že bych přešel na nějakou linuxovou distribuci . Hledal jsem na internetu, která by mohla být dobrá pro hraní . Jelikož se doba hraní na linuxu šoupla hodně daleko a v dnešní době již to není nemožné . Tak by mne zajímaly vaše názory a zkušenosti. Koukal jsem na nějaké distribuce ( Pop-os, manjaro, ubuntu, garuda linux, drauger os).
Tak bych se rad zeptal zda někdo má nějaké zkušenosti ? Děkuji za odpovědi .

V podstatě to máš jedno. Jádro (Kernel) a ovladače v modulech jsou všude stejné. Distribuce se liší grafickým prostředím (MATE, Plasma, Gnome...), které ovšem je možné doinstalovat do všech distribucí. Dál se distribuce liší různým množstvím aplikací a zaměřením (síťový server, desktop, ...). Vyzkoušej live systémy a vyber, co ti vyhovuje.

V podstatě to máš jedno. Jádro (Kernel) a ovladače v modulech jsou všude stejné.

V pripade SteamOS (licence VALVE https://www.valvesoftware.com/) je to trochu jinak. At kernel (SteamOS_Kernel), prostredi steam runtime SDK a ostatni LD_LIBRARY v beznych distribucich urcite jen tak nenajdes.
Ovladace, moduly a jejich aktualizace ma VALVE take svoji "branche" hlavne pro vyse uvedené herni konsole Steam Deck.
.
PS: Ale chapu jak to myslis, v hodne pripadech jde o stejny zaklad s prilepenym domacim custom GUI.
Podle typu dotazu stejne typuji ze se zde tazatel VAChlumy stejne jiz neukaze, tak to nema ani cenu rozebirat :)