Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojení O2 STB => 5.1 repro => TV

Ahoj,
potřeboval bych poradit, zda lze nějakým zapojením/přepojením zprovoznit starší domácí kino s TV, která má pouze optický výstup (samsung), tak aby byl při sledování TV 5.1kovej zvuk .. viz obrázky

Současné zapojení je STB => TV přes HDMI
Na té "hifi" vidím akorát vstup AUX 2.0 (L+R) .. TV také moc možností výstupů nemá .. tak jen pro jistotu. Není to pro mě ale pro známého .. Já mu řekl, že z toho maximálně dostane tu 2.0 konfiguraci přes převodník optika => 2x CINCH ale třeba mi nějaká možnost jiné konfigurace uniká ...

Jo takže ze STB anténou do "hifi", a pak ze scartu do hdmi vstupu u TV .. No, to taky nevim, kdyz antenni kabel vede do stb a pak do wifi routeru. Leda by za modemem byla nejaka rozdvojka a z ty by to vedlo do modemu a do "hifi" .. jestli by to bylo vubec zivotaschopné

Na mňa je to už príliš retro čiže nie som si istý ale podľa mňa je správne zapojiť ten retro DVD/AVR cez ten SCART/HDMI kábel priamo do TV. Zvlášť zapojiť STB do TV cez HDMI. LAN RJ45 ide do STB ak dobre chápem čiže tam ho zapojiť a ten koaxial hodiť za skriňu nech nepúšťa žiadny audiovizuálny teror.

https://www.conrad.cz/p/audio-extraktor-hdmi-hdmi-cinch-toslink-1920-x-1080-pixel-speaka-professional-sp-ae-h6k-1229082?&vat=true&gclid=Cj0KCQjwmdGYBhDRARIsABmSEeO-zHP_Txc65FLoEdsJSbmZW4nK7tZDfMDsNNnTj4pSvhZ7-PN5PDoaAgW3EALw_wcB

Něco takového. Analogu (kompozit, S-Video nebo SCART) se doporučuju vyhnout velkým obloukem. Problém je v tom, že to domakino nemá žádný 5.1 vstup. Takže řešení se stávajícím HW neexistuje a jediné možné je klasické stereo.

Osobně bych to vyřešil nákupem receiveru 5.1 s HDMI passthrough a tuhle LG fosilii vyhodil. Např. https://av-prijimace.heureka.cz/yamaha-htr-2071/#prehled/