Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo Z570 nejde zapnut wifi

Zdravím, dobrý den.
Neviem si pomôct s notebookom kde po preinstalovaní na w10 nejde zapnút-pripojit sa na wifi. -stále sa zobrazuje ako vypnuté.
Pri diagnostike siete hlási problém že je wifi vypnuté-treba ho zapnúť ale nejde to. "Bočný prepínač je zapnutý, klávesová skratka nerobí nič. Skúsal som rôzne drivery od výrobcu a tiež nič. Je vôbec nejaká možnosť ako to spraviť alebo to je kvôli w10 na starom notebooku? Za prípadné riešenia dakujem.

Nemáš to zakázané v BIOSe? Ak si tam niečo nastavoval... Ak si mal rozobraný NTB tak si mohol poškodiť sieťovú kartu prípadne sa mohla sama pokaziť. Síce nepravdepodobné ale možné. Novú vieš kúpiť relatívne lacno ak bude problém v tomto. Pravdepodobnejšie je chyba v systéme. Po preinštalovaní najprv dávaj Windows Update. Po dokončení všetkého inštaluj ovládače v poradí Chipset + GPU + LAN + AUDIO. Inštaluj priamo od výrobcu.

https://pcsupport.lenovo.com/sk/en/products/laptops-and-netbooks/ideapad-z-series-laptops/ideapad-z570/downloads/driver-list/
Nespravil si chybu v tom že si nainštaloval len LAN ethernet driver? Je tam ešte ďalší wireless LAN, treba inštalovať aj toto.

Nie,v biose je to ok. Ntb rozobraný nebol, windows sietovku aj wifi "vidí" a cez kábel funguje.
Ovládač chipsetu inštalujem ako prvý.
Win update nahral "milion vecí" zmenil verziu win na novšiu, ale wifi sa po kliknutí na ikonu nezapne.
Skúšal som aj wireless lan od výrobcu ale nepomohlo.

správce zařízení ukazuje korektně všechny součásti?

podpora ovladačů skončila s win8. (intel 2.generace je dávno mrtvola)
win10 ti tam nainstaluje něco vlastního a s tím se musíš smířit.
používali v tom 2 různé wifikarty, to si windows najdou samy.

ale v jejich supportu nikde nevidím sw zapínátko wifi pro ovládání z klávesnice. je mi divné, že by to fungovalo bez něj. mezi klávesnicemi tam vidím jen "Synaptics TouchPad Driver".
to taky bývá důvod, proč si uživatelé notebuků po přeinstalaci windows kupují usb adaptéry na wifi.

Zdravím pane,

"ale v jejich supportu nikde nevidím sw zapínátko wifi pro ovládání z klávesnice. je mi divné, že by to fungovalo bez něj. mezi klávesnicemi tam vidím jen "Synaptics TouchPad Driver"."---- presne toto mi vrtá hlavou a myslím že problém je v tom.

To wifi tam je, aj ukazuje plný signál v nastaveniach sietového pripojenia.
Pri diagnostike to vypíše -zapnite bezdrôtovú komunikáciu - použite spínač na prednej časti prípadne funkčné klávesi...atd.
Potom ako problém vypíše- Bezdrôtová komunikácia je vypnutá.
Vyzerá to že na spínač reaguje iba bluetooth, a klavesa fn+f5 nerobí nič.

Z570 som pred rokom servisoval kamarátovi kde šlo o upgrade na SSD a z WIN7 na WIN10. Nespomínam si na problémy v rámci sietí. Všetko šlo normálne. Ešte mi napadlo či nemáš v systéme SW typu tzv.vylepšovák. Sú to všetky sračky od iobitu, ccleaner,....skrátka všetky SW tohto typu. Takýto SW môže vykonať zmeny v systéme o ktorých nevieš. Niekedy to môže spraviť aj nejaký nevinný SW typu drucker.

Nie,nie. Systém je čistý, vylepšováky som nikdy nepoúžíval. Robim to pre suseda a ten vravel že raz mu to išlo aj na w10, ale to ked migroval zo w7 na w10. Po čistej inštalácií to už neišlo.
Nedávne pc, ntb, čo som rôznym známym preinštalovával kvôli zasekanosti a bordelu, fungovali 100%.
Nahral som iba chipset, grafiku, a zvuk-kvôli nastaveniam a bassom. Viac nebolo treba, všetko išlo.
Je pravda že to boli trochu novšie stroje.

Máš tam správnu verziu 32/64bit? Prípadne postup s vytváraním bootovacej flešky? Najrýchlejší postup je síce cez RUFUS ale je to skôr pre profesionálov a pre nás ostatných ktorý inštalujeme OS len občas je tu oficiálny od MS - mediacreationtool.

Mám bootovaciu mediacreationtool 64bit w10pro v2004. Používam ju najradšej.
Mám aj w10pro 21h2 cez rufusa, ale tato verzia win sa mi nepáči a wifi tiež nezaplo.
Rád mám pc co "najľahšie" odstránené a zakázané všetko čo nepotrebujem.
Neaktualizujem nič pokial pc funguje.
Inak toto PC na to že je to už starý črep, po odstánení zbytočností, štartovacích úloh, zrušením indexu atd. ide celkom svižne.
Iba to wifi nezapne. Pravdepodobne to nereaguje na spínač alebo klávesnicu fn+f5.

mě je to celkem nejasné. díval jsem se do supportu pro win7, mají tam kdeco, ale ovladač/utilitu pro speciální notebukové klávesy nikde (uspávání, hlasitosti, ext.displej a právě i wifi).
stáhnul jsem ty ovladače a rozzipoval, ani uvnitř nemají přibalenou autopřepínací utilitu wifi/lan, pak by se o zapínání wifi měl starat samotný systém, zvlášť když to má mechanický zapínač wifi, tak na co ještě klávesovou zkratku.
v případě mechanického zapínače bych čekal aspoň jeho podporu v biosu.

asi tuším, že funkční ntb po jejich migraci přes "Lenovo Migration Assistant for Windows 11, 10, 7" na w10 nějak bude fungovat, že si ten krám dotahá ovladače.

Vyzerá to že na spínač reaguje iba bluetooth, a klavesa fn+f5 nerobí nič.

bt a wifi modul bývají na společné kartě. proč potom bt jede a wifi ne, to nevím. jen se mi zdá, že nová wifikarta má vyšší cenu než celý ten historický ntb.

"asi tuším, že funkční ntb po jejich migraci přes "Lenovo Migration Assistant for Windows 11, 10, 7" na w10 nějak bude fungovat, že si ten krám dotahá ovladače."
Tak tak, myslím že po prechode z w7 na w10 tie ovladače-premostenia spínača dotahal z tej w7.
Potom po čistej w10 už na wifi nereaguje, aj klávesi fn+iné fungujú iba fn+f5 je bez reakcie.
PS správca zariadení je ok.

ta wifikarta ve správci zařízení buď je, nebo není, nebo je zašedlá (při zatržení v menu: zobrazit - skrytá zařízení)
to vidět bylo právě zajímavé.

ale spíš se kloním k tomu, že ten krám s velmi slabým procesorem, nejspíš s omezenou ram 4gb a s pomalým diskem je nejlepší vyhodit (hdd nechat jako externí usb disk).

Nič s wifi sa nezobrazuje, asi preto že je vypnutá. Ked vypnem prepinač tak napr. aj bluetooth zmizne v spravcovi a ked zapnem znova sa tam zobrazí ale wifi nie, to nezopne. Ani v skrytých zariadeniach nic nieje.
V nastaveniach sieti má wifi - ovladac broadcom 802.11n Network adapter.
Myslím že všetko ide ako má len wifi nevie naštartovat. Dúfam ze usb wifi bude fungovat.

zkus ještě stáhnout siw, verze z r.2011 by mohla fungovat free: http://www.oldversion.com/windows/siw/
jestli ani siw nedetekuje wifikartu, je vadná ... aha, jenže ty na ten zastaralý šrot dáváš win10, tam verze z r.2011 asi nepoběží.

V nastaveniach sieti má wifi - ovladac broadcom 802.11n Network adapter.

to je předpokládám výpis síťových připojení = ncpa.cpl
a jak se tam ten ovladač mohl nainstalovat, když karta ve správci zařízení údajně není / se nezobrazuje? no potřetí už screen správce zařízení loudit nebudu, vidím že to nemá cenu.

jestli plánuješ usb dzindzig, tak jedině provedení s anténkou. miniaturní bez antény jsou dobré tak do kanceláře vedle wifi routeru.
akorát že cokoliv co přesahuje cenu 10 eur je dražší, než ten starý ntb, tak jestli to má smysl.

Ahoj a vďaka za ochotu. Ten siw ako si už spomýnal nefunguje.
Ano je to výpis z ncpa.cpl.
Nechcem aby si loudil, srry nenapadlo ma to.-nestíham, v poslednej dobe mi zamestnanie žere "ramku" v hlave.
Pridávam teda konečne screen správcu.
Aj tak myslím že sa z tým nedá už nič, možno ešte ten dzindzík.-
-"akorát že cokoliv co přesahuje cenu 10 eur je dražší, než ten starý ntb" - :-D ;-)

je špatné, že karta nemění stav.
ode mě ze správce zařízení:
- notebuk připojený přes kabel, takže wifi je automaticky zakázaná = s šipkou dolů
- nainstalované ale nedostupné síťovky jsou zašedlé = ms virtual adapter

kdežto ve tvém správci zařízení ta karta nijak nereaguje, něco nefunguje.
většinou mívají notebuky utilitu od výrobce pro podporu fn-kláves. u toho lenova nic není, podpora w10 taky nic.

nemá cenu si s tím donekonečna lámat hlavu. až půjdeš kolem krámu, vem něco takového: https://access-pointy.heureka.cz/tp-link-tl-wn822n/
v nejhorším: https://sitove-karty.heureka.cz/tp-link-tl-wn821n/ ale u usb portů zboku bude zavazet.