Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku na internet apod. do 7000,-Kč

Dobrý den, rád bych si nechal poradit s výběrem notebooku na internet a základní kancelářské práce do cca 7000,-Kč. Koukám, že výběr je cca z 4 značek (Acer, Asus, HP a Lenovo) a všechny mají vesměs pevně danou konfiguraci bez možnosti rozšíření. Tudíž to bude asi otázka vzhledu, preference značky a kvality konstrukce. Která značka je v tomto low endu na tom nejlépe v s kvalitou?

V současnosti jedu na HP Probook 6545 b (242,AMD |Turion), který po cca 12 letech se blíží konci životnosti. Takže bych rád něco rozumného, co by mohlo prečkat záruku, ideální pokud to vydrží alespoň těch 5 let.:),:-) Díky za rady.

Zdravím, díky za reakci. 10 let držel, tak sem tam nenaběhl obraz, tak jsem trochu zapekl grafiku a chvíli to bylo dobré, teď to ale zlobí čím dál tím časteji. Baterka se odporoučela nadobro před cca půl rokem - vydží jet cca 2 minuty a pak vypne.

Takže pokud vezmu nějaké Hpčko 250 G8 nebo Lenovo, tak to chyba nejspíše nebude. Opravdu to bude jen na net apod, ale pokud to vydrží zase nějaký ten rok přes zárouku, tak jen dobře. Nejspíše nyní vezmu Intel, AMD docela topí.

V dnešnej dobe notebook do 7 tisíc je vážne malý rozpočet.... existujú samozrejme aj za takú cenu, ale zvyčajne sú to všetko len plastové šunty, ktorá sotva vystačia na kancelársku prácu a Internet... ja by som doporučil ísť buď do repasu, alebo si prišetriť... za 10k by si už vedel kúpiť niečo rozumnejšie. Trebárs https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-5-15?dq=7169114 či https://www.alza.cz/hp-15-da?dq=7080402

ale ak to musí byť za 7 tisíc a nový, tak https://www.alza.cz/asus-vivobook-15-513?dq=7137288 (aj keď Asus je všeobecne o ničom, ale za tú cenu aj tak nič rozumnejšie nenájdeš, ale ako hovorím je to plastový pomalí šunt)

když to má být na net, požadoval bych 4jádrový cpu, ať funguje v reálném čase a nečekáš pořád na něco.
za tak nízkou cenu ale jedině repas, i tak se vesměs točí kolem 8.5t, třeba:
https://www.gigacomputer.cz/notebooky/?filter%5Border%5D=cheap&filter%5Bparameter%5D%5B837%5D%5Bvalues%5D%5B0%5D=Core+i5&filter%5Bparameter%5D%5B606%5D%5Bfrom%5D=4&filter%5Bparameter%5D%5B606%5D%5Bto%5D=
kategorie "b" může znamenat horší baterku, chce to dotaz na prodejce.

Do repasu bych raději nešel, i když bych na tom mohl být ve výsledku lépe. Níže uvádím pár kandidátů.

HP 250 G8 (27K19EA#BCM)
https://www.alza.cz/hp-255-g7?dq=6833539&utm_campaign=zbozi_cz_notebooky_notebooky_amd-ostatni_hpbn0009j3b&utm_medium=product
Lenovo IdeaPad 3 15IGL05 (81WQ00FUCK)
https://www.datart.cz/notebook-lenovo-ideapad-3-15igl05-81wq00fuck-sedy.html?utm_campaign=%7B%7Bnetwork%7D%7D&utm_content=bidovane&utm_medium=priceindexer&utm_source=zbozi.cz_bidovane&utm_term=LNV81WQ00FUCK

Vybírám tedy pouze ze značek Lenovo či HP, pokud bych rozpočet zvedl o cca 1000,-Kč, tak tam by se dalo dostat na procesoru i3/Ryzen3. Opravdu by se to vyplatilo více?

Ak nie repas, tak prišetriť...

z tých dvoch rozhodne ani jeden,

v prvom je Intel Celeron N4020 Gemini Lake o frekvenci 1,1 GHz a 2 jadier vyrobených 14nm technológiou... CPU, ktoré je dnes sotva použiteľné na kancl (editáciu dokumentov), ale rozhodne to nie je na prehliadanie webov, a to ešte s Win10/11 bude zábava (pre masochistov). Dokonca je tento CPU ešte pomalší než ten čo máte v tom starom 12 ročnom notebooku.

druhý má HD ready (1366x768) display typu TN, 0.3 Mpx kameru (ak by ťa to zaujímalo používať) a síce 4 jadro ale totálny low-end CPU taktiež 14nm (celkovým výkonom len o trocha lepší než ten Celeron vyššie). Tiež by som do toho nešiel. Celý laptop je skutočne vhodný len ako doska na krájanie cibule. Navyše tento laptop je taký plastový šunt, že budeš rád ak sa to rozpadne pred zárukou, a nie deň po nej.

vážený trtr, už raději nikam nepište (leda na živě), o ničem nehlasujte, toto je něco strašného:

totální odpad č.1 hp 255: Intel Celeron N4020, 4gb ram. není to o moc lepší než ten 12 let starý shit, co už má.
odpad č.2 lenovo ideapad: Pentium Silver-N5030, 4gb ram.

málokdy se vidí taková nesoudnost vyjít tazateli "vstříc" tím, že se mu nabídne bezcenný odpad.
oba krámy s atomem, s nedostatečnou ram, totální lowend. co když to ten člověk koupí a za dva dny zjistí, že tu zoufalost může už jen vyhodit? vy mu vrátíte ztracený čas a prachy?
při rozpočtu o 1000 větším to bude 2jádrový i3 - to je fajn na systém bez antiviru, bez aktualizací, pro jednu úlohu bez dalších sw na pozadí a hlavně bez internetu. ale takový šmejd tazatel nechtěl.

atom:
uznávám funkci nízkospotřebových nevýkonných krámů - jako servisní ntb na test sítí, pro nastavování zařízení, pro autodiagnostiku, o přenosné velikosti 12-13".
vzhledem k přeskriptovanosti dnešních stránek na tom internet poběží spíš nouzovou rychlostí, což pro mail nebo vyhledání datasheetu stačí.

ale atomy nepatří ani do levných ntb na jednoduchou kancelářskou práci, je to přesně o 6t. předražený šmejd, jen podraz na uživatele.
když má tazatel nesmyslný cenový limit, tak mu normální člověk nebude nutit bezcenný šmejd za ten limit, který může hodit leda do popelnice.

To písal tazateľ... trtr je autor vlákna.

Ostatne ten Celeron, aj ja som písal že je ešte pomalší než čo má teraz v tom 12 ročnom notebooku (podľa porovnania benchmarkov o 39%). Ale súhlasím (aj keď mohlo to byť bez agresívneho podtónu) že nech si tatazeľ kúpi repas, prišetrí alebo ak si kúpi jeden z tých lacných shitov tak nech si to kúpi, ale v takom prípade nech tu potom nepíše ak bude mať problém. Pretože kupovať najlacnejší notebook na trhu je vždy masochizmus.

Keď si tazatel nechce poradiť, nech si kúpi čo chce... sú to jeho peniaze.

https://www.czc.cz/umax-visionbook-12wr-seda/309705/produkt cena 4500 kc

11.6" Full HD IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 bodů, 2jádrový procesor Intel Celeron N4020 (1.1GHz, TB 2.8GHz), 4GB operační paměti DDR4, 64GB interní paměti eMMC, slot pro M.2 SSD

https://www.czc.cz/acer-aspire-1-qualcomm-a114-61-bila/338168b2/produkt cena 5400 kc

. 8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon SC7180 (2.4GHz); 4GB operační paměti LPDDR4X, 14" IPS Full HD displej, grafika Qualcomm Adreno 618, disk 64GB eMMC,

https://www.czc.cz/asus-e210ma-modra_4/332683/produkt cena 5900 kc

11,6" HD displej (200nits, 45% NTSC), 2jádrový procesor Intel Celeron N4020 (1.1GHz, TB 2.8GHz), 4GB operační paměti DDR4, grafika Intel UHD Graphics, disk 128GB eMMC,

Ďalšie Celeron N4020.... :x:

dokonca s eMMC internými pamäťami (úložiskami) o kapacite 64GB, či display s 1366x768 rozlíšením alebo s typom TN. Ešte na čom sa šetrilo?

Ja nemám slov... Čo tak aby si rovno kúpil https://www.alza.cz/casio-sl-310-uc-modra-d5353182.htm ten mu sekať určite nebude a má to za 179KČ.

To sú také šroty, že ja sa vôbec divím či tu je snáď súťaž o to kto nájde väčší šrot na trhu? A vôbec sa divím že sa to predáva... keď si uvedomíme koľko ceny tvorí len to čo si predajca pridá (lebo musí mať zisk), a koľko stojí všetko okolo v notebooku, okrem výpočtového HW, tak neviem si predstaviť z čoho vlastne výpočtový HW bol tvorený,... ale na tom museli šetriť ešte aj na poslednom šróbe.

Dajme sútaž, kto tu nájde nový laptop pod 4000KČ? Vyhrá virtuálne pivo.

E: a jo ja už našiel https://goodgoods.cz/cs/notebooky/466-netbook-s-androidem-droid-10-1-bily.html akurát s Androidom, lebo tam už šetrili aj na RAM (2GB) či úložisku (32GB) a aj CPU a to už nespĺňa ani minimálne požiadavky na spustenie Windowsu. Android 7, to je ešte podporované? Alebo sa to predáva akurát na jednorázové jednodenné použitie? A vôbec používať Android ako desktopový systém.. brrr....

i to by se mělo dělo dít se stroji, které dávají jakýsi smysl:

třeba 2jádrový i3, nebo aspoň vícejádrový novější atom (ten n5000 by to splňoval),
normální ram ddr3 aspoň 4gb - několik webových oken má dnes slušnou spotřebu paměti, je pak celkem jedno jak málo bere úsporný os pod tím
chipset už bude znát usb3, ať si člověk vyhraje
disk nemusí být velký, jen to nesmí být chcípák ze století páry
nemůže to s mrtvou baterkou a napájecím adaptérem vážit 3kg

co se tu vyskytuje za zmetky, jen aby se vešly do 7t., to přesahuje moji toleranci k nízkovýkonovým krámům.
když jsem mu dal odkaz na repas, byly tam dobře použitelné nabídky za 7.5 a 8.5t, za které by se nemusel stydět.
tazatel se jistě může ocitnout v sociální nouzi, ale kvůli tomu se za ne příliš rozdílnou cenu přehrabovat v naprostém odpadu, no já nevím.

a pak záleží, zda je to další možný strojek v domáckosti, nebo jen jediný pracovní - ve druhém případě bych do chromáka nešel.