Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku na internet apod. do 7000,-Kč

Dobrý den, rád bych si nechal poradit s výběrem notebooku na internet a základní kancelářské práce do cca 7000,-Kč. Koukám, že výběr je cca z 4 značek (Acer, Asus, HP a Lenovo) a všechny mají vesměs pevně danou konfiguraci bez možnosti rozšíření. Tudíž to bude asi otázka vzhledu, preference značky a kvality konstrukce. Která značka je v tomto low endu na tom nejlépe v s kvalitou?

V současnosti jedu na HP Probook 6545 b (242,AMD |Turion), který po cca 12 letech se blíží konci životnosti. Takže bych rád něco rozumného, co by mohlo prečkat záruku, ideální pokud to vydrží alespoň těch 5 let.:),:-) Díky za rady.

https://www.czc.cz/umax-visionbook-12wr-seda/309705/produkt cena 4500 kc

11.6" Full HD IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 bodů, 2jádrový procesor Intel Celeron N4020 (1.1GHz, TB 2.8GHz), 4GB operační paměti DDR4, 64GB interní paměti eMMC, slot pro M.2 SSD

https://www.czc.cz/acer-aspire-1-qualcomm-a114-61-bila/338168b2/produkt cena 5400 kc

. 8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon SC7180 (2.4GHz); 4GB operační paměti LPDDR4X, 14" IPS Full HD displej, grafika Qualcomm Adreno 618, disk 64GB eMMC,

https://www.czc.cz/asus-e210ma-modra_4/332683/produkt cena 5900 kc

11,6" HD displej (200nits, 45% NTSC), 2jádrový procesor Intel Celeron N4020 (1.1GHz, TB 2.8GHz), 4GB operační paměti DDR4, grafika Intel UHD Graphics, disk 128GB eMMC,

i to by se mělo dělo dít se stroji, které dávají jakýsi smysl:

třeba 2jádrový i3, nebo aspoň vícejádrový novější atom (ten n5000 by to splňoval),
normální ram ddr3 aspoň 4gb - několik webových oken má dnes slušnou spotřebu paměti, je pak celkem jedno jak málo bere úsporný os pod tím
chipset už bude znát usb3, ať si člověk vyhraje
disk nemusí být velký, jen to nesmí být chcípák ze století páry
nemůže to s mrtvou baterkou a napájecím adaptérem vážit 3kg

co se tu vyskytuje za zmetky, jen aby se vešly do 7t., to přesahuje moji toleranci k nízkovýkonovým krámům.
když jsem mu dal odkaz na repas, byly tam dobře použitelné nabídky za 7.5 a 8.5t, za které by se nemusel stydět.
tazatel se jistě může ocitnout v sociální nouzi, ale kvůli tomu se za ne příliš rozdílnou cenu přehrabovat v naprostém odpadu, no já nevím.

a pak záleží, zda je to další možný strojek v domáckosti, nebo jen jediný pracovní - ve druhém případě bych do chromáka nešel.