Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chybná aktualizácia v Exceli?

Nestretli ste sa s tým, že doteraz funkčný súbor s makrami prestal fungovať z dôvodu údajnej absencie projektu alebo knižnice?
Pri vstupe do Debugu začal do radu požadovať deklarácie na každú premennú. Zatiaľ s tým nemal problém, keďže bez deklarácie ich proste považuje za Variant...
Nepáči sa mu ani definovanie poľa spôsobom:
Druh = Array("A", "B", "C", "D", "E")
Odrazu... doteraz fungovalo bez problémov...

Ono to začalo hľadať všetky premenné a považovať ich za knižnice... Nejde o objekty s odkazmi, ale o premenné... a pritom nemám nastavené option explicit... Akonáhle som ich začal deklarovať, problém skočil na ďalšiu premennú a takto dokolečka. Mätie ma to, že doteraz všetko bežalo tak, ako bolo. A napríklad aj to definovanie premennej poľa mi prestalo brať. Doteraz som ich naraz načítal v cykle indexov, teraz mi to vzalo len tak, že som musel jednotlivo priraďovať položkám poľa ich hodnoty... Niečo sa muselo udiať v Exceli, inak si to neviem vysvetliť...
Ešte skúsim prezrieť ten link, či tam nebude nejaké nasmerovanie, ale nechápem, prečo to roky šlapalo a odrazu to začne vyvádzat...

Wikane díky moc, Tvoj link pomohol, problémy s deklaráciami premenných museli byť nejak druhotne spôsobené skutočným problémom.
Vďaka oknu References som skutočne objavil chýbajúcu objektovú knižnicu MS Windows Common Controls 6.0...
Nevedel som však zistiť, ktorý z prvkov projektu pochádzal z tejto knižnice... Pomohla náhoda... bol to jediný prvok, ktorý sa v súčasnej štandardnej ponuke nástrojov nevyskytuje: ProgressBar.
Vyhodil som ho, nie je taký podstatný a týmpádom som mohol zrušiť aj potrebu celej problematickej objektovej knižnice.
Otázne je, prečo táto knižnica zmizla, možno skončila podpora a miesto toho boli aktualizáciami nasadené iné knižnice...?
Dôležité je, že problém bol nájdený a napravený.
Ešte raz díky!

Knihovna Common Controls 6.0 přestala být podporována tuším od Officů 2016.
Taky jsem to svýho času řešil, když zákazník přešel na nejnovější Office a přestala mu fungovat aplikace (využíval jsem DatePicker), přitom u mě to bylo OK. Někde jsem tehdy i našel návod, jak to ručně zprovoznit (stáhnout, nakopírovat a zaregistrovat nějaké OCX knihovny), ale nepodařilo se mi to u zákazníka provést...

Díky. V práci i doma mám 2016 (doma ako benefit od zamestnávateľa), napriek tomu to prestalo v práci fungovať (pričom v práci sme naďalej na 2016).
Zaujímavé, že doma mi to naďalej funguje, čiže vyzerá to tak, že v práci nám bežia aktualizácie (pričom niektorá z nich zlikvidovala knižnicu) a doma to mám podľa všetkého bez aktualizácií...

Je to na mašľu, keď niečo parádne vytvoríš, stojí ťa to kopec práce a odrazu to kvôli nejakej blbej inovácii prestane chodiť... Tieto veci by mali ostávať spätne kompaktibilné!
Vieš, čo je sranda? Pred necelým mesiacom to ešte šlo aj v práci. Keďže som to vytvoril pre kolegov a tí to nepoužívajú na dennej báze, tak sa mi to donieslo až včera...