Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nenabíhá pc, jen pípá

Zdravím PC nadšence a prosím o radu, mám starý PC 667 MHz, deska PCchips? M768mr. Občas při zapnutí nenaběhne, jen pípá cca. 10x a potom ještě 3x. Nevím, jestli to je špatný bios, nevím kde ho sehnat, protože ani Pcchips ji nemá na svých stránkách. Prosím o radu, díky Marcel

bios nech na pokoji, ten je v "epromce" a nijak nestárne. mívá velikost 256kb a více.
to čemu se běžně říká bios je jen jeho nastavení, uložené v pomocné cmos ram - proto potřebuje trvalé napájení (z baterky). velikost cmosky bude nějakých 128-256byte, a tento obsah se může při nedostatečném napájení poškodit. pak to píše chybu chcecksum, "stiskněte f1 pro pokračování / f2 pro setup" a tak podobně.
čili po výměně baterky za novou vlez do nastavení biosu, zkontroluj nastavení, správnou detekci disků, čas - a ulož to. tím zmizí chyba checksum.

a zkontroluj letitou prašivou desku, jestli se na ní neválí třeba chcíplá myš a nedělá zkrat na napájení, a tím by vybíjela baterku.

Prosimvás sháním ovladače k desce m768MR: Nemohl byste mi to cd k desce zabalit treba do zipu a umístiti někam na internet- např. na www.edisk.cz , www.uložto.cz nebo někak jinam?

Nemohu to nikde sehnat, moc byste mi pomohl!
Předem děkuji za případnou pomoc.

Kdyžtak se mi prosím ozvěte na petan85@volny.cz díky