Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Freeznutí počítače a následně černý monitor

Zdravim, potřeboval bych radu, dnes jsem zapnul PC a po necelých 4 minutách se mi freeznul a následně černé monitory občas se mi ukáže i (fialový screen), ale PC stále běží po chvilce naskočí zpět ale pak zase freeznutí a černé monitory, nevím co s tím, čím by to mohlo být monitory i počítač mám cca rok, nevím jestli to je grafikou? 🤷🏻‍♂️ Děkuji moc předem za pomoc

Teploty jsem zkoušel a všechno v cajku.. na konfiguraci jsem úplně zapomněl, na ramky jsem ještě nekoukal zkusím, díky za radu
Grafika: GAINWARD GeForce RTX 3060 Ti Ghost LHR
Procesor: Intel Core I5-10400F
Základní Deska: Asus tuf gaming b460- plus wifi
Operační systém: Kingston FURY 16 GB KIT DDR 4 3200 MHz CL16
SSD Disk: WD Blue SN550 NVMe SSD 1 TB
Pevný disk: WD Red 4 TB
Zdroj: Seasonic Core GC 650 W Gold

počítač mám cca rok

Takže počítač nebo jednotlivé komponenty jsou v záruce.

Doporučil bych odvoz do servisu k diagnostice komponent (za několik stovek) a pak
reklamaci vadného HW u prodejce. Můžeš samozřejmě zkusit i testování jednotlivých
komponent svépomocně.

O tom jsem nikdy neslyšel. Jaktože nemůže? Může. Může reklamovat úplně všechno a podle zákona to prodejce musí zkontrolovat, případně poslat zpět výrobci. Teda za předpokladu, že je to vše koupené ve stejném obchodě. Jinak jak píšeš. Záleží, co je na faktuře. Co je tam uvedeno, to reklamovat lze a postarat se musí prodejce. Třeba ne jako celek, ale jako jednotlivé komponenty, to už není věc kupujícího, ale prodávajícího. Podle našich divných zákonů můžeš reklamovat snad vše, až se někdy divím...

To by nebyl nadšený nikdo, včetně mě. Jenže je to podle zákona, že to prodejce musí zkontrolovat.

Prozatímní závěr: Za neoprávněnou reklamaci nemůžeme považovat případy, kdy nelze po zákazníkovi objektivně požadovat, aby rozpoznal druh vady - zda kvůli ní může zboží reklamovat, či nikoliv. Náklady spojené s vyřízením rovněž této reklamace, ponese prodávající. Jakékoliv ujednání toto vylučující by bylo neplatné ve smyslu § 56 odst. 3 písm. b) občanského zákoníku. Jedná se o relativní neplatnost, které se musí spotřebitel dovolat v souladu s § 40a občanského zákoníku. Přestože oprávnění dovolat se relativní neplatnosti není majetkové povahy, podléhá promlčení, a to ve tříleté lhůtě.8)

Taky to moc nechápu, ale vždycky jsem si s každým prodejcem vyšel vstříc. Třeba baterie z dronu. Nešlo tam ani o to, že ta baterie nemá uváděnou kapacitu, ale hlavně o to, že při nabíjení začala hořet. Hoření je slabé slovo, byla to taková fontána, která propálila skříň od PC. Když jsem místo shořelé baterie poslal prodejci foto, tak hned věděli o co jde. Asi jsem nebyl první, kdo ty baterie reklamoval. Poslali novou, jinou značku s tím, že je to jiná značka a takové problémy už nejsou. Já na oplátku u nich koupil další zboží.