Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prehrivani 5600x

Dobry den,
Prosim o radu. A jelikoz nejsem odbornik, tak bych se rad obratil na Vas. Mam problem s procesorem (Ryzen 5600x), pri hrach dosahuje teploty az kolem 98°C. Nevim si rady jak tuto teplotu snizit. Mohli by jste mi rict v cem je problem ?
Ma sestava je
AMD Ryzen 5 5600x
Arctic Freezer 34 eSports DUO
ADATA XPG SPECTRIX D41 16GB DDR4 3600 (2X8GB)
MSI MAG B550 TOMAHAWK-B550
ADATA XPG SPECTRIX S40G RGB,M.2-1TB
Samsung 870 QVO, 2.5" - 2TB
SilentiumPC Armis AR6X EVO TG ARGB
Gigabyte Geforce RTX 3080 GAMING OC 10GB LHR
Corsair RMx Series RM750X 80+ Gold 750W

Dekuji za odpovedi

Dekuji. Jednou mi to hlasil primo system ze je procesor prehraty pri vypinani. Jediny program ktery jsem znal a ukazoval teploty pri hrach byl FPS monitor a ten mi ukazoval ta silena cisla. Ted jsem stahnul to OCCT a teploty neprekracuji 80°C, ale hlasi to hromady chyb na fyzickych jadrech (virtualnich jadrech). Co to znamena ?

Najspis bude procesor v prdeli. Ja mám osobnú skúsenosť, že mi odišiel Ryzen 1600af, Ryzen 2700X. Ale keď mi začal od hádzať tak to malo priebeh, že začal blbnut najskôr SSD a potom začala odchádzať grafika. Zvysene teploty mi to nevyhadzovalo, ale asi ani tebe podľa toho OCCT.

sestava se vyskytla doma sama od prodejce, od známého, vlastní skládačka?
je doma týden - rok, a dělá to až teď, nebo celou dobu od pořízení?
instalace systému je od prodejce, nebo domácí kutil?
nikdo nic nestahoval z netu a neistaloval? mezi procesy v paměti neběží nic cizího? antispyware nic nenašel?

Nevím, jestli ten program ukazuje správné teploty, OCCT někdy ukazuje teploty až 20 stupňů vyšší. Zkus ještě program Aida 64.
finalwire-aida64-v675-zen4-am5-smtp-tls
V trial verzi to bude asi omezené, ale zkus spustit stress test a mrknout na teploty přímo v tom programu. Každopádně ty teploty nejsou v pořádku.
Chladič je vážně pořádně upevněný? Je mezi CPU a chladičem teplovodivá pasta? Už jsem viděl dokonce experta, který dal chladič na CPU, na kterém byla fólie. Když na chladič sáhneš rukou, je skutečně horký nebo jen vlažný?