Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Apache odmítá načíst modul dll

Prosím Vás, už si nevím rady s úplně jednoduchou věcí.

Mám aktuální Windows 11 a instalovaný apache.

Odkomentoval jsem podle manuálu php_curl.dll v php.ini souboru.
Nicméně cURL není aktivní.

V logu to píše chybu doslova:

PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'F:\\EasyPHP-Devserver-17\\eds-binaries\\php\\php5630vc11x86x220831165607\\ext\\php_curl.dll' - Uveden\xef\xbf\xbd modul nebyl nalezen.\r\n in Unknown on line 0

Přičemž je cesta zadána absolutně a i správně k tomu souboru.
U ostatních modulů chybu ale nehlasí, jsou tam "vedle tohoto souboru".

Nechápu to.
Prosím pomoc

Řešení:

Už jsem na to přišel !

Je potřeba nakopírovat soubory "libeay32.dll" a "ssleay32.dll" ale nikoliv do Windows/System32 tam to nefunguje, jak všude radí, ale u posledních moderních systémů do:

"c:\Windows\SysWOW64\"

Pak už jen stačí restartovat Apache a jede to !!

Preklad snad zvladnes.

renaming the dll file libeay32.dll contained in the apache directory to libeay32.dll.bak and copying the libeay32.dll file from the php directory into the apache directory fix the issue and allow to load the curl module correctly.