Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil CPA Halo (11 atd.), jaké jsou jeho nevýhody a něco o jeho nastavení.

Mobil občas pípne a na displeji se objeví informace, která na displeji svítí asi půl vteřiny. Za tu dobu ani nelze informaci zahlédnout, natož přečíst. Např. se asi co 2 hodiny objeví nějaká informace, o které se mohu jenom domnívat, že je baterie málo nabitá. Jde nějak změnit dobu svícení podobných informací?
Tato doba zobrazení je ještě kratší než doba zobrazení titulků v televizi, např. při zprávách s kým je veden rozhovor. :- )

Myslíte, že som to mal študovať? V dotaze ste nepísali, že máte preštudovaný návod, ale hľadaná informácia sa v ňom nenachádza... tak som Vás nasmeroval na návod...
Avšak pod návodom máte i formulár pre dotaz pre team podpory, skúste si vyžiadať odpoveď u osôb, ktorí by mali byť znalci vo veci. Keď ani to nestačí, tak na stránke https://www.cpa.cz/mn/kontakty/ nájdete telefónne čísla a mail na výrobcu.

Tyto telefony mají milion verzí firmwaru. Nezobrazuje se třeba hláška, že je nabíječka odpojená, i když se nenabíjelo? A není telefon náhodou v provedení, že indikátor nastavení hlasitosti není v provedení lišta, ale nějakých 6 obdélníčků, barvy oranžové?
Zkuste telefon vypnout nebo zrovna na chvíli vydělat baterku. Na nějaký čas by mohl být pokoj.
Před měsícem šel do popelnice, protože občas otravoval s hláškou, že Nabíječka odpojena nebo baterie je nabitá, tak nějak to bylo. Stačí ho vrazit do stojánku, nechat ho začít nabíjet a během nabíjení ho zvednout. A přečíst si tu hlášku přesně. Pokud se zobrazuje to samé, tak ho zrovna vyhoďte a kupte nový. Nejlépe ten s tou zobrazovací lištou nastavení hlasitosti. U těch se to neprojevuje.
Když ho rozděláte, tak je tam na štítku něco jako např rev. 6, případně ještě jiná čísla za tím. To si opište a berte jen verze s jiným číslem revize.
U tohoto se tato vada zhošovala, a nakonec klekl vysílací modul. Jestli to bylo v přímé souvislosti - nevím. Tata ho už má asi čtvrtý a zas s tou lištou hlasitosti a je klid.
Jinak mu ostatní vydržely tak 1,5 roku, než tomu něco začalo být. Ale pro hluchý značka ideál, tak mu je kupuju jako spotřebák a s reklamací se nezalamuji.

Diskař:
Děkuji za radu. U našeho mobilu je indikátor nastavení hlasitosti (u rádia) 6 obdélníčků (barva bílá). Na štítku uvnitř jsou pouze čísla IMEI a SN. Mimo štítek uvnitř je údaj „v 6,4“ (verze 6,4?). Nenašel jsem údaj rev. a nějaké číslo (např. 6).
Podle vaší rady jsem na chvilku vytáhl baterii a teď uvidím, jestli nastane nějaká změna.

Ano, v jako verze je správně. Zcela identický pojem je revize, který se používá též. Takže verze 6.4. To sem sázím z hlavy, co jsem zahlédl před delší dobou.
Měl jsem na mysli nastavení hlasitosti. Zavolejte na nějaké 800 xxx xxx, kde je plechová huba a během hovoru klikejte na šipky nahoru/dolů a tím vyvoláte těch 6 obdélníčků oranžových. Pak lze mít za to, že je to tahle verze, co tata měl a šel do sběru.
Po vytažení baterie myslím zmizí nastavení rychlých předvoleb, pokud je máte navolené pod jednotlivými klávesami. Ale mělo by na nějaký čas ustat tohle zjevování hlášky. A do té doby si někde vybrat jinou verzi.

Indikátor nastavení hlasitosti je v provedení lišta (zelená). Dobu svícení informací už nebudu řešit. Mohu být rád, že mobil funguje už 2 roky.
Více vadí velikost ikon. Například nepřijatý hovor, nebo došlá SMS zobrazuje malá ikona. Mobil je doporučený pro seniory, ale na čtení ikon abych si vzal lupu. (Zlatá Nokia s textem na displeji „Máte 1 nepřijatý hovor“, „Máte 1 nepřečtenou zprávu“.)

Další zajímavost mobilu CPA Halo 11 je text na displeji při zadání upomínky (nebo např. narozenin) v kalendáři. Když omylem zadáte už prošlý čas, na displeji se zobrazí informace v angličtině „PLEASE SET THE END TIME AFTER THE START TIME“. (Mobil pro seniory.)