Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje internet na Onyx Boox Note 5

Dobrý den,

koupil jsem si čtečku Onyx Boox Note 5 a ztroskotal jsem na připojení k internetu. Pakliže čtečku připojím k domácímu internetu, připojení trvá asi 3 sekund, následuje ověřování a následně se znovu připojení na cca 3 sekundy a tak pořád dokola. Pokud v telefonu spustím data a udělám hostpot, čtečka se se k internetu připojí, podobně to funguje, když je počítač připojený k wifi => udělám hostpot a čtečka se k internetu připojí. Předpokládám, že problém by mohl být v routru (Zyxel), bohužel se v této oblasti vůbec nevyznám, nevíte někdo co s tím?

Předem děkuji

Pouzivas v hesle pro Wifi diaktriku ?

1) Vypni ruter, nech ho 2-3 minuty OFF, pak ho zapni znovu a pripojeni opakuj.
2) Mezi tim, na tom ONYX zadej "zapomenout wifi sit". Zkratka at se predesle informace o pripojeni vymazou (vyrezetuji), stejne tak jak je to u mobilnich telefonu.
3) Jestli nic nezabere, tak se pripoj rucne IMHO je problem se zvolenym zabezpecenim (WEP/WPA etc) :
(kdyz jsi pouzival ten HOT-SPOT, jaky jsi pouzil protokol ? Ten ruter pouziva stejny ?)

PS: Podivej se v tom ONYX v nastaveni jazyka a geolokalizace, jestli tam nemas vychozi USA nebo CINA, uz jsem mel stejny problem na stejnem zarizeni BOOX ONYX.

- Network SSID : Jmeno_Wi-Fi
- Security : Zvol stejny protokol, jaky mas nastaven v ruteru
- Zadej heslo.
- Pripojit (Connect).
.
[95838-onyx-png]

tak zrovna protokol eap doma nepotřebuješ.

na svém tajném routeru nastav napevno, ať tam nejsou volitelné možnosti:
wifi zabezpečení : wpa2 + aes
wifi šířka pásma : 20mhz (v paneláku) nebo 40mhz (rodinný domek)

u novějších routerů jde napevno routerem vynutit i norma: 11n / 11ac - ale všechny domácí krámy tu vyšší neumí.
stejně tak novější zabezpečení wpa3.

ano, to je sirka pasma vhodnejsi pro zaruseny panelak.
pevne nastaveni zpusobi to, ze se wifi klienti nebudou neustale snazit vyhandrkovat jiny rezim.
dulezitejsi pro spojeni je nastaveni zabezpeceni, zase pevny rezim. wifi klienti 11n umi zabezpeceni "wpa2 s aes".

ten vdsl router umi prave jen wifi 11n, je mozne ji taky nastavit napevno, jestli to router umi.

u dsl routeru byva potiz, ze lezi nekde kde konci drat ze zasuvky. to bohuzel skoro nikdy neni nejlepsi misto pro sireni wifi po byte.
k tomu doporucuju mrknout se na nejakou aplikaci (inssider) na notebooku s wifi, jestli ten vysilaci kanal 6 neni prilis zaruseny od sousedu, pak by potreboval zmenit.

router ma menu v cestine, tak snad vysila i podle eu norem. geolokaci bych se tim padem nezabyval.

To ale platilo pro ten BOOX ONYX, sam jsem ho pouzival a nastaveni GEO polohy mi delalo s bezdratovym pripojenim problemy.
Po zakoupeni, byla v default nastavena anglictina + GEO CINA (CN). Me SSID Wifi se sice zobrazilo (jen 2.4Ghz pasmo) ale pripojit se neslo, chvili se to tocilo a pak to pripojeni vyhodilo.
Az po spravnem nastaveni polohy (EVROPA) jsem se pripojil bez problemu.
... ale mozna mas s ONYX Note jinou zkusenost.

mam onyx nova air, snad to funguje podobne.
nastaveni: prostredi cesko, wifi v eu vsude stejne, zapnu wifi, jednou ulozim a jsem tu.

jen ta klavesnice nova air je trochu potrat - ze by tam problemy s wpa key?

router mam mikrotik 11n, sfejne jako ten vdsl neumi 11ac, nic neni potreba prejmenovat.

Onyx nova air neni spatne zarizeni, o proti NOVA PRO ma vestavene reproduktory coz uvitaji i ti co pouzivaji TTS nebo Audioknihy.
(SW i celkove je IMHO mnohem lepsi jako Likebook ale pro nekoho kdo hleda zarizeni hlavne na poznamky doporucuji spis rEmarkable)

Jestli jeho ruter umi jen 2.4GHz, tak samozrejme nic prejmenovavat nemusi.
Co se tyka klavesnice, muzes ji zmenit.

Na zkousku pripojeni :
- V RUTERU : Pro 2.4GHz pasmo zkus nechat vse AUTO : Kanal → AUTO, Sirka masma → Mixte/smisena. S WPA2/PSK (WPA/Personal) by jsi se mel pripojit bez problemu.
- V ONYX BOOX : Ted se zkus s tim ONYX pripojit na "2.5GHz" sit znovu. (pri tomto nastaveni se pripoj jen kliknutim na tvou Wi-Fi sit → zadej heslo → pripojit, nic nevyplnuj sam)
(tu 2.5GHz sit pojmenuj treba "Internet_2" at vis, ze se pripojujes na spravne pasmo)