Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje tlačítko windows

Dobrý den, na pc u rodičů přestala fungovat ikona windows, nefunguje ani tlačítko windows na klávesnici. Takže pc se musí vypínat stiskem ctrl+alt+del. Ani tato možnost vždy nefunguje stoprocentně, někdy se pc sekne a jde vypnout pouze stiskem vypínače.
Vlastně jediné co na pc jde dobře je internet, ostatní aplikace nejdou otevřít, celé se to seká. Pc nejde ovládat dokonce ani ze vzdáleného přístupu z mobilu.
Pc začal mít problémy nejspíše po nějaké poslední aktuakizaci windows ale nevím přesně kdy, protože tam nebydlím.
Prosím o Vaše rady.

Klávesa na klávesnici teda funguje? https://keyboardchecker.com/
Keď ti to neide ani kliknúť tak potom ale je chyba inde. Stretol som sa s týmto tesne po čistej inštalácii Windows na viacerých HW postrehol som túto chybu. Lenže po inštalovaní Windows Update a reštarte to bolo funkčné. V tvojom prípade najpravdepodobnejšie že nejaký SW tretej strany prípadne sám užívateľ vykonal zmeny v systéme čo spôsobilo túto chybu. Toto môže spôsobiť hlavne SW typu rôznych vylepšovákov. iobit/XXXcleaner/booster... Tomuto sa treba vyhnúť. Prípadne to môže byť aj nejaký xyzwaremare. Ak je tomu tak, jediné efektívne riešenie je čistá inštalácia. Píšeš že ti to ide dosť pomaly, ak máš HDD tak rovno s inštaláciou OS dokúp aspoň 120/240gb SSD na systém.

vypnuti PC pomoci prikazoveho radku

Open CMD :
Shutdown after 1 hour:
shutdown -s -t 3600

Shutdown after 2 hours:
shutdown -s -t 7200

Shutdown after XXXX seconds:
shutdown -s -t XXXX

Takze muzes vytvorit
Shutdown after 3 seconds:
shutdown -s -t 3

Pekná hlúposť - používať dvojhmat.
Riešenie shutdown -s -t .... uložiť na plochu na SW vypínanie - a funguje to - mám to tak už do doby XP, W7 i teraz W10 - a je jednoduchšie kliknúť na ikonu na ploche a už sa o viac nestarám. Dokonca si k nej môžeš priradiť i peknú ikonu - na nete ich je plno.

Jak psal už méďa. Udělej čistou instalaci WIN, nainstaluj veškeré ovladače k desce ze stránek výrobce a udělej si bitovou zálohu. Ušetříš příště hodně času. Zálohu můžeš udělat i s aplikacema, které nejčastěji používáš, ale v době další obdoby už budou nejspíše novější verze, takže to tak nutné není.

S tím souhlasím, taky to tak dělám. To jsem ale taky psal

Zálohu můžeš udělat i s aplikacema, které nejčastěji používáš

Předpokládám, že nikdo nebude dělat zálohu bez toho, aniž by bylo PC v provozuschopném stavu. Ovladače beru jako samozřejmost a nejčastěji používané programy klidně taky a až potom bitová kopie. Už ani nevím, kdy jsem musel PC naposledy přeinstalovat nebo obnovit, takže u mě by to bylo zbytečné.