Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bezdôvodná záťaž procesora na 100%

Nazdar,

Všimol som si že sa mi pri nečinnosti procesor sám bezdôvodne rozbehne na 100% a to vždy ked som napríklad na pracovnej ploche a nič nerobím, alebo ked spustím hru forza horizon 5.
Aby som sa 100% zaťaženia zbavil tak či už je to na pracovnej ploche alebo v hre tak musím pohnúť myšou aby zátaž procesora klesla a sňou aj hlučnosť ventilátorov...

snažil som sa pozreť cez správcu úloh čo ten procesor zaťažuje na 100% , len že vždy ked ho idem otvoriť a pohnem tou myšou ako som hore spomenul tak tá záťaž klesne a ja neviem potom čo je toho príčinou.

Vedel by mi niekto poradiť??

a k němu kontrolu všemožného smetí "po spuštění" - ms autoruns.

Už robím kompletnu preinštaláciu… ak to bude robit aj potom tak ma jebne

jsou lidi, kteří si dokážou systém rozdrbat a zamořit, ale ne udržet v použitelném stavu nebo zálohovat, ať to nemusí instalovat každý rok.
tak mnoho zábavy.

Netrvalo dlho a už mi začal ventilátor začal hučať znova... Nevydržala mi tá preinštalácia ani mesiac a znova mi hučí ventilátor ked počítač nehám len tak voľne za chodu a ničím ho nezaťažujem.
Ked som skúšal dať ctrl+alt+del aby som spustil správcu úloh bez toho aby som sa musel dotknúť myši, mi zakaždým ukázalo na jednu sekundu že je správca zaťažený na 100%.
Preto neviem či je to zdroj problému, alebo či mi to ukazuje tak len z toho dôvodu lebo som ho práve otvoril

Tak potom kde je problém do riti ??...Nemám nainštalované dohromady nič. Už som to prešiel aj malwarom a nič mi nenašlo. Cez Alsuite 3 som skúšal ubrať tomu vetráku podľa seba, ale aj tak si robí čo chce. Aj ked som AlSuite skúšal odinštalovať, takisto to nič nezmenilo

snad vecneho reinstalatera napadne nechat bezet ten process explorer furt, nevypinat ho.

prenos dat je dobra pripominka, lecktery spyware se prozradi prave tim, ze se imrvere pripojuje na obskurni servery. zkouknout to jde pres: ms tcpview

ale uprimne receno, jsou lidi co sem leta chodi s problemy s pc a kdyz nova instalace zas dopadne stejne, jenom ty windows za to nemuzou.

myš na něj: ukáže, odkud se ten spyware spouští. zabít a smazat z disku. taky tam vidím tlačítko "kill process".
záznam o spouštění by mohl ukázat i ms autorun, jak už tu padlo. je to důležité i proto, že spouštěčem může být něco jiného, co generuje po zapnutí náhodné názvy.

slušný výkon, zaspywarovat si měsíc novou instalaci.

už som to preinštaloval cele lebo som nemohol najsť zdroj problémú. Najskvôr som všetko postupne odinštalovával s tým že sa dopátram k tomu čo to robí len že nedopátral.... Teraz po kompletnej preinštalácii som tam dal zatial len základne ovládače zakl, dosky. , grafiky, myši , nainštaloval office , vlc player, a winrar. A po každej inštalácii ako somár skúšam či to bude robiť znova

Moc ťaháš za slovíčka... Nelegálny software využívam už dlho lebo som neni ochotný mrchosoft podporovať... Mám ho aj zálohovaný tak že viem že bol v poriadku a nebol zdrojom problému lebo inak by sa mi to už stalo pred rokmi.
Tie dve hry čom som spomenul že som mal nainštalovane boli originaly. Forza 4 a forza 5. Preto som sa zatiaľ nedopracoval k tomu čo mohlo spôsobiť po mesiaci ten istý problém.

Je to voľne zadarmo k stiahnutiu tak si to každy stiahne - logicky. Zlodej je ten čo tam tie stránky dáva. Už si to pochopil?

Já to tedy nepochopil.WinRAR je shareware a zadarmo je jen na 40 dní, pak ho máš koupit nebo odinstalovat, jinak jsi zloděj ty. Možná i přestanou některé funkce fungovat, to netuším, protože už léta používám legálně 7-zip, ten je zdarma a umí rozbalit všechno. No když máš jistotu, že tím to není, pátrej dál po zdroji nákazy. To samé MS Office, proč nezkusíš LibreOffice?

ten soubor se nedá vyhledat na disku?

lebo sa to vždy spusti znova

takže v paměti běží ještě nějaký proces, co se stará o jeho generování. vždy pod stejným nebo jiným názvem?
ten ms autoruns jsi nespustil proč? nejzajímavější záložky: logon (po spuštění), services (služby cizích výrobců), scheduled tasks (naplánované úlohy).

českým lamám se posmívám, když jejich seznam nenajde to co nezná.
proto bych od vás čekal příčetnější googlení, ten vyhledávač není jen na ozdobu:
https://www.google.cz/search?hl=cs&source=hp&biw=&bih=&q=ms+process+explorer ... je to asi 10x příčetnější správce úloh než ten ve windows.
https://www.google.cz/search?hl=cs&source=hp&biw=&bih=&q=ms+autoruns ... je to asi 100x příčetnější zobrazovač "po spuštění" než ten odpad ve windows.

do roboty chodíme všichni. tím se neomlouvejte ani nevymlouvejte - každý s odpovědí naloží podle svých možností.