Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční tochpad

Zdravím. Mám problém z NB Lenovo ideapad Gaming 3-15ARH05 Laptop - Type 82EY. Přestal fungovat touchpad. Bezdrátová myš funguje bez problému ale když ji odpojím tak nejde touchpad. Ovladače jsou aktuální, i od výrobce. V nastavení zařízení nelze touchpad najít. Ve správci zařízení mám žlutý vykřičník. Přikládám foto správce zařízení. Prosím o pomoc. Jirka

Vyzerá to na problém s ovládačmi. Stiahnite oficiálne ovládače od výrobcu a nainštalujte. Ako prvý inštalujte chipset. Inak odporúčam zmazať akékoľvek tunítka, driver boostre, čističe, antiviry, viry, atď.

Takže po všech marných pokusech došlo na radikální řez. Provedl jsem přeinstalaci WIN. Všechno je OK až na FN-key který u některých je Ctrl-key ale to je drobnost. Jenom přemýšlím nad důvodem opakující se závady? Co by to mohlo být?. Programy které si myslím že by to mohli ovlivnit používám IObit Driver jen při potížích z NB, CCleaner. Jinak děkuji všem za pomoc. Jirka

ccleaner dělá více než čistí disk, možná se mylím nejsem IT

aby libovolný cleaner vykázal nějakou činnost, vymaže tempy. uživateli se tak 1-2 dny zdá, že je odezva o trochu rychlejší. toto windows umí taky.
skoro všechno co ty programy dělají je zbytečnost, viz nejtupější nápady "čistění registrů". což jsou položky, které tam žádná aplikace nehledá, takže jejich smazání ničemu nepomůže. ale při změně hw konfigurace (síť, odpojitelná zařízení) mohou mít smysl.

tvé funkční klávesy typicky ovládá přídavná utilita mezi ovladači u výrobce ntb. když tvůj výrobce tvrdí, jak to má na w11 nachystané, tak mu napiš "kde má ovladač pro fn".

Dobře nainstalovaný operační systém se správnými ovladači vůbec nepotřebuje zmíněné programy, a to dříve ani později.
Ovladače se nacházejí na webu výrobce.
Je to takto pochopitelné?

Z jakých konkrétních důvodů byly použity programy IObit Driver a CCleaner?

OK, už mně nekamenujte :-):-):-). Psal jsem že nejsem IT. Tyto programy mi doporučil v servisu u starého NB. Dokonce mi poskytl IObit placenou verzi zdarma. Teď vidím že si na servisáka asi jen hrál. Uznávám svou chybu a ještě jednou děkuji za pomoc. Jirka

me se to na mobilu nechce hledat.
vlez do sveho vyrobce - support - svuj model notebuu - drivery pro win11 nebo co to mas.
kdyz nebudou tak zkusit win10.
kdyz nenajdes mezi drivers/utility nic co vypada jako podpora rozsirene klavesnice, napis zdejsimu zastoupeni.