Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavenie DNS server na MKT

Chlapi, trosku som sa zamotal.
Na MKT je v IP DNS. Tam mam 2 dynamicke servery, pravdepodobne od ISP. Mozem si dopisat vlastne do polozky Servers.
Ale aj v DHCP na zalozke Network si mozem napisat DNS servery.
Ktore nastavenie kedy pouzit? Ake su vyhody jedneho, druheho?
Tie co si zadam v v DHCP, sa mi pekne zobrazia v ipconfig. Ale ak si pridam v IP / DNS, tak sa mi v ipconfig zobrazi len prvy zadany.
Druhy dotaz. Mam v static zanzam napr moj_mkt 192.168.1.1. Ale ked dam tracert moj_mkt, napise ze moj_mkt nenasiel.
Ale napr. mam tam aj samsungotn.net priradene na 127.0.0.0, a to funguje, tracert samsungotn.net ide na 127.0.0.0.
pri kazdej zmene som spravil ipconfig /flushdns, aj /renew.
Ma k tomu nikto nieco? Budem povdacny za kazdu info.

Nieco je zle . . . ako som sa snazil nakonfigurovat dns pre ten antik, tak som sa v tom rypal, a nespravil si zaloho predtym.
Ale . . . Allow remote request povolene, ziadne DNS server, ziadne DHCP Networks DNS server . . .
ipconfig pise ze moje dns je 192.168.1.1
Ak sa nemylim, takto to bolo aj minule, a tiez to zo zaciatku neslo . . . potom zrazu ano
nenacitam ziadnu stranku, nslookup nic nevrati, nic sa nekesuje v dns cache . . .
Akolkolvek je zadany router ako dns, nic nenajde.
Takze nahrana starsia zaloha a pekne od zaciatku :-)