Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pády internetu

Dobrý den ,

Chtěl bych vás poprosit o radu , protože už jsem bezradný .

Dnes jsem si koupil nový počítač , ale z nějakého důvodu mi na něm často padá internet (internet je zapojený do pc přes kabel ne přes wifi ), někdy naskočí zpátky sám někdy musím restartovat počítač ale ani to není 100% jistota že zase internet naskočí . Někdy padne během chvilky někdy padne až třeba po půl hodině co v pohodě funguje . Příjde mi že internet hlavně padá při větší zatěži , pokud spustím hru mám jistotu že do 5 minut spadne zatím co když koukám na nějaký videa na youtube a podobně tak internet nepadá nebo padá až po dlouhé době .

Když nechám windows aby odstranil potíže napíše že je špatný kabel zkoušel jsem kabel vyměnit ale nemám u sebe žádný nový. Jenom nějaký starší a to nepomohlo .
Zkoušel jsem restartovat router a modem a k ničemu .
(wifi na notebookách a mobilech funguje celou dobu )
Stáhl jsem si od výrobce ovladače a software pro síťovku nepomohlo . Ten software má i diagnostiku , Cable test , Connection Tests , Hardware tests . když internet funguje u všeho napíše že je vše v pořádku když internet spadne Tak opět hodí chybu v Cable testu a v hardware testu ukáže že je vše v pořádku .

Zkoušel jsem nový počítač odpojit a znova připojit starý a fungoval bez jediného pádu . zapl jsem opět nový a po chvíli pád .

Snažil jsem se vám to vysvětlit co nejsrozumitelněji ale jsem naprostý počítačový amatér tak se omlouvám pokud moje vysvětlení situace je špatné . Moc děkuju všem co se mi pokusí pomoct už fakt nevím co dál zkoušet .

Screeny : Starý pc : https://ctrlv.cz/TF9z
Nový pc : https://ctrlv.cz/vF6V
chyba 1 : https://ctrlv.cz/WDaA
chyba 2 : https://ctrlv.cz/AxNV
chyba 3 : https://ctrlv.cz/zEOK
chyba 4 : https://ctrlv.cz/wQ32

Základní deska : PRIME B560M-A , síťová karta : Intel ethernet Connection 1219V ,

Problem bude beztako ten LAN kabel.
Vidim, ze na misto 1Gbps je LAN port 100/100 Mbps coz vypovída..
Podivej jestli mas nastaven alespon Full_Duplex.

Na tve dosavadni nastaveni se muzes podivat treba pres Powershell :

Get-NetAdapter | Select-Object -Property Name, InterfaceDescription, FullDuplex, LinkSpeed

Všetko napovedá, že to máš pripojené nesprávnym káblom, kde sú zapojené len 2 páry vodičov. A stačí zájsť do obchodu a kúpič LAN kábel CAT5 (doma to stačí), kde sú zapojené všetky 4 páry. Okrem toho v nastaveniach sieťovky si nastaviť na 1Gbps a full duplex.
[1GB2.jpg]

Dobrý den , Dneska jsem koupil oba nový kabely jak z modemu do routeru tak z routeru do pc oba jsou CAT5 a bohužel pády pokračujou . Zkoušel jsem nastavit síťovku na těch 1 Gbps full duplex ale okamžítě padl internet a nepomohl ani restart pc . když jsem vrátil na možnost Auto Negotiation internet hned naskočil . Přes noc jsem zkoušel různě testovat a když jsem byl na internetu ( youtube , netflix ,....) internet nepadl . Jak jsem zapl jakoukoliv hru byla jistota že do 5 min padne internet . a oprava hlásí špatný kabel . Když jsem nic nehrál ale něco stahoval a k tomu měl puštěný youtube internet taky padl ale třeba až po 40 min . Znova jsem zapojil starý počítač a tam internet prostě nepadá ať dělám co dělám .

OK, takže v kabeláži to asi nebude.

Teď by to chtělo koupit nebo půjčit USB síťovou kartu a hned by se vědělo, jestli to je HW nebo SW problém.

Pokud by to byla chyba integrované síťovky, teoreticky by mohl pomoct novější bios. Ale do toho se nepouštěj, když je počítač v záruce.

Tak spust nejakou LINUX/Ubuntu distribuci (LIVE bez potreby instalace) a podivej se jestli prokazuje stejne problemy.
Jestli bude vse v poradku, tak je problem s ovladaci pod Windows nebo jejich nastavenim, v opacnem pripade muze jit o problem se sitovou kartou.

Nejlepsi by bylo v tom Ubuntu/Linux otevrit terminal a nechat vypsat detail pripojeni :

sudo ethtool eth0

Mel by jsi videt neco jako toto : (tak ten text okopiruj a vloz do tveho prispevku) :

[image4-60.png]

Opravdu to může být routerem ? když na stejný router se stejným kabelem připojím starší počítač, internet naprosto běží bez pádu ať na něm dělám cokoliv ? jestli ano tak já ho dojdu ještě dneska koupit a otestuju aspoň budu mít doma lepší novej router i když to nezabere. A ano počítač byl kompletně nainstalován prodejcem já na něj maximálně nainstaloval steam a když padal internet tak jsem z oficialni stranky instaloval ovladače na sítovou kartu https://www.intel.com/content/www/us/en/download/15084/intel-ethernet-adapter-complete-driver-pack.html

Ovladače jsem stáhl z tvého odkazu stejný jak píšeš , extrahoval jsem je do počítače a když je chci nainstalovat akorát se mě windows zeptá jestli chci povolit aplikaci provádět změny a to je všechno instalace se nespustí nic se nestane . Teď ještě zkusím odvézt počítač ke kamarádovi abych vyloučil špatný router nebo kabely .

nenastavovat napevno žádný duplex - ovladač síťovky se musí chytit sám se správným režimem.
ale protože se to pořád chová špatně a instalace systémů je od profíků, pak zbývá síťovka v pc. doma to není běžné, chápal bych, kdyby odešla síťovka za dsl routerem, nebo ve fabrice v rozvodech desítek m paralelně s 230V.
vzít nějaký realtek, třeba: https://www.suntech.cz/produkt/118370-tp-link-tg-3468-gigabitova-sitova-karta-pcie/

Stavil jsem se u kamaráda abych zjistil jestli je to internetem nebo počítačem a u něj to dělá naprosto to stejný . Internet v pohodě šlape dokud se nezapne jakákoliv hra potom příjde do 10 minut pád internetu . nepomáhá vytahování Lan kabelu ani restartování prostě čekáme než zase internet sám naskočí .