Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lenovo Ideapad Duet 3 nejde nabíjet

Normalne bezel zapojeny v el. a najednou se zacal vypinat sw cestou, ze ma malo energie. Asi tedy jel uz na baterku, coz jsem nepostrehnul. Nikam se neprenasel, stalo se to na stole. Ted nejde pres to usb-c dobit. Nesviti ani ledka ze je v nabijecce. Da se s tim neco zkusit udelat? Nebo bude nutna reklamace? Druha dira ani jiny kabel nepomohli.. zapnout jeste jde, jen uz zbyva malo energie.

Řešení:

Tak pratele moc dekuji za Vase rady. Nakonec jsem to do servisu posilat nemusel, telefonicka podpora Lenova vse vyresila po telefonu. Konkretne pomohlo restartovat kondenzatory podrzenim tlacitka zapnuti po dobu 60 sekund. Dalsi moznosti k vyzkouseni by bylo odinstalovat ovladace usb, ale to uz jsme nezkouseli, protoze se to zacalo nabijet! :-)
Mejte take skvely den.

USB C nabijecka asi funguje dobre, lze snadno overit, lidi uz dneska maj mobily usb c.
Z tohoto duvodu nema cenu kupovat novou nabijecku.
Takze jedine reklamovat, protoze baterku sehnat a vymenit je docela pakarna.

Kontrolní otázka.
Je jisté, že není mechanicky poškozený konektor? Pokud došlo k jeho vylámání uživatelem, tak je to dost zásadní problém. S tímto se setkávám dost často. Na mechanická poškození uživatelem se záruka nevztahuje. Mechanická neodolnost toho konektoru je zcela nevhodná pro tyto účely. Jenže lidstvo je neponaučitelné a zblblé marketingovými kecy a tak to kupuje.

Druhou lepší variantou je, že je vadný napájecí adaptér (zdroj).

vedel by nekdo jak ten kram vykuchat, dostat se k disku pro data?

Jo vim ze o moznost dat to reklamaci tim asi prijdu

vzadu jsou sroubky ale odkryt to moc nejde, odriznout display od lepidla?

mam tam jeste asi 10 minut provozu ale to asi vykopirovat nestihnu

Pokud je to v záruce, tak to určitě reklamovat přímo v autorizovaném servisu. S panem technikem se domluvit na vykopírování dat.
Slušný servis a technik to rádi udělají, i když za data zákazníkovi neručí nikdo.

Je téměř jisté, že nekvalifikovým rozebráním dojde k nevratným destrukcím. Proto nebudu navádět, jak to rozkuchat. Příště používat rozum již před nákupem. Nechápu, proč si tyhle slepence někdo kupuje.

Můžeš ho nechat zapojený v nabíjecím adaptéru přes noc, jestli se chytne, ale moc šancí tomu nedávám. Píšeš o druhém kabelu, tak by bylo dobré zkusit i jiný nabíjecí adaptér, nejen kabel. Ideálně to vše proměřit. Jinak asi reklamace, když je v záruce. Na dálku vadu určit nejde, jen možnosti, co může být vadné. Bohužel to může být cokoliv. Konektor, adaptér, baterie nebo kabel, chyba desky atd... Takže reklamuj.

Ja si myslím, že to USB-C pro napájecí účely nám byl čert dlužný. Soudím tak nejenom podle rohatého smajlíku.
Kdyby lidi nekupovali atrapy PC, tak by tu vydržel kruhový napájecí konektor. Ten spolehlivě přežije PC. U těch tenkých tabletoidních nesmyslů chápu, že pro blbce tam začli osazovat oboustranně obojetný konektor, aby to nevylámali při otočení protikusu. Marketing to vmanipuloval do hlav jako něco skvělého. Na další problémy zaděláno. Důkazem je toto vlákno.

no ale v dobe kdy se to podelalo jsem to na 90 % mel zapojeny v tom spravnym a jen to lezelo na stole a delal jsem na tom, ale nepamatuju si, ze bych vytahoval a prendaval ten kabel, i kdyz je tam x hodin kdy to jelo na baterii a tam uz prehled me pameti o tom co jsem predtim delal je neuplne jisty..

Tak pratele moc dekuji za Vase rady. Nakonec jsem to do servisu posilat nemusel, telefonicka podpora Lenova vse vyresila po telefonu. Konkretne pomohlo restartovat kondenzatory podrzenim tlacitka zapnuti po dobu 60 sekund. Dalsi moznosti k vyzkouseni by bylo odinstalovat ovladace usb, ale to uz jsme nezkouseli, protoze se to zacalo nabijet! :-)
Mejte take skvely den.