Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SED - odstranenie znakov

Dotaz na sed, nasiel som tento nastroj, zda sa vynikajuci, ale aj zlozity. Potrebujem zo suboru odstranit vsetko medzi <PmtId> a </PmtId>, resp nemusi byt ako od vzoru po vzor, ale odstranit ako jeden vzor, vypisem si cely retazec
standardne znaky nieje problem, aj vlozit, ale to lomitko mi robi problem

Diky, nieje to presne ono, ale pomohlo . . . znak \
A nevies ako spom spojil dva prikazy? Jeden tento na zmazanie a druhy na vlozenie retazca, takto to mam kazde samostatne, kludne aj bat subor, ak by to bolo jednoduchsie ako
sed 1.txt > aa.txt
sed aa.txt > hotovo.txt
delete aa.txt
:-)
A bezim to pod win, nie linux

To uz som vyriesil, v podstate som to spravil tak, ze bat si vypyta obdobie, za ktory sa subor spracovava, a vstup uz si rozparsujem na pozadovane casti, den, mesiac, rok . . . podla toho je nazov suboru, a bude aj vysledok . . .akurat mi to dlhsie trvalo :-)

já tam mám různé příkazy v tom parametru, oddělené středníky. Každý z těch příkazů používá jiný oddělovač (@/#) (ne, že by to bylo nutné, ale dá se takhle ušetřit spousta escapování tím, že se jako oddělovač použije něco, co se ve výrazu nevyskytuje a pak to není potřeba escapovat). Data se čtou ze souboru aa.txt a výstup je přesměrován do souboru bb.txt

mění se:
neco za cosi (třetí parametr g = i víckrát na jednom řádku - globaly)
prvni za druhy
tohle za tamhle

(a samozřejmě, že v praxi tam budou spíš regulární výrazy a substituce)