Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Outlook 2013 se ode dneška nepřipojí na účet Microsoftu ...

... i když zadávám správné heslo.

Přesně se to chová tak, že se po startu Outlooku2013 objeví okénko zadejte heslo (dole v oznamovacím řádku je "zkoušíme se připojit", a když se do okénka zadá správné heslo, okénko jen problikne, a objeví se znovu zase s nevyplněným heslem. A takhle pořád dokola.

Včera tenhle Outlook fungoval normálně , tahal a odesílal maily.
Problém je na více počítačích, W10/W8/W7, všechny Outlook 2013.

Asi Microsoft něco aktualizoval/pokazil? Office 2013 by měl přece být podporovaný ještě aspoň rok?

Děkuji za odpověď.

Skoro trefa, akorát že v bodu

9. On the Logon network security list, select Anonymous Authentication, and then click OK.

tak tam nic nastavit nejde, je to nepodvícené..

... Když čtu ten návod dál, tak to jde možná nastavit v registrech, ale ten postup je dost divokej, nevím jestli se mám do toho pouštět?!?

Nerozumím ti, kde zkontrolovat tls 1.2?

Před časem (domnívám se že kvůli tls 1.2) se nedařilo přihlásit k OneDrivu, to vyřešil jakýsi fixit od Microsoftu, a doteď na inkriminovaných počítacích Onedrive funguje a přihlašuje se. Tohle asi bude něco jiného..

Hmm, tak jsem zkusil i úpravu hodnoty v registru, které je popsaná na odkazu, a i když je hodnota změněná podle odkazu, přesto se neautentizuje.
Zkoušel jsem i nainstalovat Servis pack 1 pro office2013 details.aspx , a při spuštění instalátoru to napíše že "nejsou nainstalovány žádné produkty na něž by tento balíček měl vliv".

Ještě by měl prosím někdo nějaký nápad, než to vzdám?

...hm, samé výhody s (e-mailovým?) účtem u MS. Na PC mám Outlook 2007, SMTP/POP3 funguje naprosto bez problémů, ovšem nepoužívám microsofťácké maily. Na rozdíl od mnohých ale nestojím o to, mít e-maily v cloudu, chci je mít jen doma. Pokud bych byl mimo a nutně se potřeboval na e-mail podívat, dokážu to z www z tabletu/notebooku.

Problém je na více počítačích, W10/W8/W7, všechny Outlook 2013

Koukl jsem na ten odkaz od host a tam je mj. toto (z překladače):

Poznámka

Microsoft Outlook 2016 a některá nejnovější sestavení Outlooku 2013 nejsou tímto problémem ovlivněny. Tyto verze byly aktualizovány, aby se předešlo problému popsanému v části "Příznaky". Tyto verze mají zabezpečení sítě přihlášení zakázáno nebo odstraněno z nastavení e-mailového účtu Microsoft Exchange.

Máš tu správnou nejnovější verzi?

Tak vyřešeno.

Já hlupák jsem se až dnes podíval do Admin rozhraní, no a tam je samozřejmě návod:
modern-auth-for-office-2013-and-2016

stačí doházet tyhle klíče do registru, resp. ten první, druhý už tam byl..

Abyste povolili moderní ověřování na zařízeních s Windows (například přenosných počítačích a tabletech), na kterých je nainstalovaný Microsoft Office 2013, musíte nastavit následující klíče registru. Tyto klíče se musí nastavit na každém zařízení, na kterém chcete moderní ověřování povolit.

Klíč registru Typ Hodnota
HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Office\15.0\Common\Identity\EnableADAL REG_DWORD 1
HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Office\15.0\Common\Identity\Version REG_DWORD 1

Sorry Microsofte, dost jsem na tebe nadával posledních pár dní, a tys mi dal návod, který já nepřečet.

Děkuju všem za reakce.

Vyřešeno!

Omlouvám se Microsoftu za to, že návod celou dobu a možná už o měsíc napřed visel v admin rozhraní, kam mě nenapadlo se podívat dřív a nadával jsem na ně, i když návod jsem měl pod rukama.

Přitom jsem si jistý, že to šlo elegantně vyřešit pomocí aktualizace Outlook2013, kterou jsem předtím (jakmile se Outlook přestal autentizovat) pouštěl v Soubor - Účet - Aktualizace - Aktualizovat hned. Koneckonců Office2013 je ještě údajně rok podporovaný, tak proč tyto dodělávky kompatibility nechat řešit zákazníka ručně v registrech..