Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Email client

Ahoj,

doporuči mi někdo nějakého fajn email klienta?

Požadavky:
Lze přidat více účtů (google email a seznam email).
Lze se bez nějaké složité konfigurace přihlásit na jiném pc (ideálně v prohlížeči), ale nevadí mi ani instalance klienta a přihlášení se do něj (JEDNÍM ÚČTEM - kde už uvidím své schránky).

Klidně placený (300kč měsíčně max).

Díky!

Emailový klient je spíš program, který máš na svém PC a přidáš si tam různé emailové účty.

Chápu to teda tak, že by jsi chtěl webového klienta provozovaného někde v cloudu?

Proč nepoužiješ ten Gmail, když říkáš, že to umí?

Nejednodušeji to může fungovat tak, že si zvolíš jednu emailovou adresu jako výchozí a když ti přijde email na jinou, nastavíš si jeho přeposlání tam, kam pravidelně chodíš.

Můžeš jít i s kanónem na vrabce a prostě si zaplatit virtuální počítač, na který se můžeš přihlásit odkudkoli ze světa a na tom virtuálním počítač ti poběží standardní emailový klient typu Outlook nebo Thunderbird a bude ti stahovat zprávy ze všech tvých emailových účtů.

Možností, jak řešit to, co chceš, je hodně. Spíš si rozmysli, co vlastně chceš a potřebuješ.

Mailový klient -> Aplikácia, ktorá cez protokol SMTP/IMAP/POP3 sťahuje/odosiela klienta z mailovej služby (servera) na lokálny počítač, a funguje aj offline.
Webový/Cloudový mail -> Software (služba), ktorý používa protokol HTTPS na sťahovanie/odosielanie mailov z cloudovej mailovej služby na základe požiadavkov z prehliadača (zvyčajne nefunguje offline, s výnimkou využitia service-workeru u PWA).

Takze jsme se k vysledku nedostali.

Shrnu to:
Hledam emailoveho klienta, ktery bezi v prohlizeci a pres server poskytovatele stahuje a odesila emaily pres smtp, imap, pop, cokoliv.

Ja vim ze tady je kazdej mistr sveta na slovickareni, ale muze mi nekdo poradit neco jineho nez gmail? Chci zkusit neco noveho. Gmail mi nevyhovuje.

Hledam emailoveho klienta, ktery bezi v prohlizeci a pres server poskytovatele stahuje a odesila emaily pres smtp, imap, pop, cokoliv.

Hladas nieco co neexistuje.
Emailovy klient je program, ktory nebezi v prehliadaci. V prehliadaci bezi webovy klient a kazdy poskytovatel sluzby ma svoj...ziaden univerzalny neexistuje.

To, ze si vie Gmail stiahnut postu cez pop3 z ineho uctu nemozes ani zdaleka nazyvat webovym email klientom, co spravuje viacero mailovych uctov naraz.
Spravujes stale len jeden a ten isty Gmail a to nemeni nic na tom, ze si si tam stiahol maily z inych schranok.
Kde si myslis, ze sa ulozi napriklad odoslany mail?

"mailovy klient" nebezi v prohlizeci. je to samostatna aplikace a jmenuje se treba outlook v office, posta ve win, thunderbird.
maily stahuje na tvuj disk do pc.
rek bych, ze to co pozadujes se v ni dela hur.

naopak webovy klient "s pristupem do schranky pres prohlizec" nikam nic nestahuje.
podporu pro pripojeni dalsich mailovych schranek od konkurencnich poskytovatelu nabizeji snad vsichni.

az pochopis ten rozdil, pak vyjmenuj ktere schranky (poskytovatele mailu) anebo ktere aplikace jsi zkousel. pak tu prestanes buzerovat lidi ze oni slovickari, kdyz ty pises nesmysly.

Tazatel bohužel stále nechápe termíny emailový klient a webový klient, nicméně dá se předpokládat, z toho, co tu psal, že mu jde o webového klienta a konkrétně mu jde o tohle:

Jak z Gmailu ovládat jinou e-mailovou schránku?

Webový klient Gmailu zároveň umí POP3 a SMTP protokol, takže se do něj dá nastavit přeposílání i odesílání pošty z jiných účtů.

Funkci nevyužívám a netušim, jestli to ještě někdo jiný umí. Ani nerozumim tomu, proč by to měl někdo chtít používat. Ale do toho mi nic není. Spíš by měl tazatel napsat, proč teda nechce používat ten Gmail, když ten to umí a dělá přesně to, co tazatel chce.

Toto by som zdaleka nenazyval mail klientom nakolko toto su podmienky instalacie:

Web server: Apache, NGINX, lighttpd or other with PHP support

PHP: 5.4 and above

PHP extensions: cURL, iconv, json, libxml, dom, openssl, DateTime, PCRE, SPL

Toto je uz u mna server a nie klient. A uz vidim ako ho spusta na inom pc cez web;o).

Vyborny je aj popis instalacie.

Extract files from RainLoop Webmail archive and upload those to server.

• Set correct permissions for files and directories.

• Configure web server to prevent accessing configuration files via web browser.

Jasne, takze nechame ludi si dalej mysliet, ze pocitac je to, co maju na stole...ze je to monitor a pc je pod stolom je slovickarenie, ze?

Si zober, co si mu poradil ty.
Poradil si mu webmail, ktory vyzaduje apacha, php a korektne nastavenie pristupovych prav...a toto poradis beznemu uzivatelovi? To odkial on asi tak zoberie a kde si to nainstaluje? U seba doma na pc? Linuxovy sw?
A ako sa prihlasi na inom pc, ked nema vonku server s verejnou ip, ci dns zaznamom?
Lebo to bola poziadavka ak si si nevsimol, poziadavka na weboveho klienta nebola striktna, pretoze mu nevadi ani sw klient.
Naopak striktne pozadoval moznost prihlasenia na inom pc.

A proč všechny rovnou nenaučíme programovat, aby si mohli napsat vlastní aplikaci a nemuseli se tak hloupě ptát?
Přispěl jsem svou zkušeností. Žádné konkrétní řešení jsem nanabízel.

webmail3.hostime.cz, webmail2.hostime.cz - hostime.cz
"A to som googlil 30s len, urcite by si nasiel lacnejsie."

Vzal jsem v potaz i to, že tazatel chtěl český hosting. Takto by vypadala konkrétní rada. Neříkám, že je to nejlepší rada, ale rozhodně více přinosná než to, co se tu strhlo za diskuzi.

Rozoznat pc od monitora uz vie aj cvicena opica a predsa mi vacsina zakaznikov, ked mi ukazuje pc ukazuje prstom na monitor. To nema s programovanim nic spolocne, ale nemozem nazyvat ceruzku perom len preto, ze aj ceruzka a pero pise a tvarit sa, ze sa hram so slovickami.
Tazatel nechcel ziaden cesky hosting smudlo...to chcel jege a ten sa sem priplietol rovnakou nahodne ako ty.

Môžem ti odporučiť službu Tutanota. Používam už dlhšie free variant a maximálna spokojnosť. Z toho čo požaduješ bude vyhovovať zrejme platený variant https://tutanota.com/sk/pricing/
Ak som správne pochopil tak ty chceš ale niečo kam si prihlásiš rôznych emailových poskytovateľov? Ak hej tak nechceš sa nato vykašľať? Gmail už nie je to čím kedysi a ostatné email schránky ani nemá zmysel spomínať. Ak potrebuješ viacero emailových aliasov tak radšej zvoľ platenú Tutanotu. Mne na ich službe najviac vyhovuje že je to čistokrvný poskytovateľ na túto konkrétnu službu. Jednoduché a plne funkčné UI v rámci web rozhrania aj android app.

Nějak jsem nepochopil, jak Tutanota funguje. Fakt přes ní lze spravovat několik různých e-mailů na různých doménách a u různých poskytovatelů? Také by se mi líbil přístup z jednoho webového rozhraní do všech svých e-mailů, ale filozofii a systém Gmailu jsem nikdy nepochopil a nezdá se mi moc intuitivní.

Fakt přes ní lze spravovat několik různých e-mailů na různých doménách a u různých poskytovatelů?

Nic takového na webu Tutanota nepíšou. Co jsem se tam dočetl, tak lze používat různé emaily na různých doménách. Ale na tvých doménách, kde si záznam DNS hodíš na Tutanota, o poskytovatelích typu Seznam Email tam nic nepíšou. Logicky totiž, co dělá Google na Gmailu? Dokáže si jinou poštu stáhnout přes POP3 a naopak jiné adresy odesílat přes SMTP. Teda dělá to, co umí i standardní emailový klient v počítači. U nikoho jiného jsem podobnou funkčnost na webmailu neviděl.
Obejít to přeci můžeš tak, že si všechny své schránky budeš přeposílat na jednu, kterou budeš používat. Ale nedá se v té jedné psát emaily, aby to vypadalo, že jseš na jiné.

Takže různé vlastní domény si mohu hodit na Tutanota a budu k ním mít přístup z jednoho webového rozhraní stejně, jako v klasickém e-mailovém klientovi typu Outlook anebo Thunderbird, ale navíc k tomu získám i místo přímo na jejích serveru, a to jenom za 6€ u 10 GB a více domén najednou? To bych přesně potřeboval, jenom škoda, že něco takového za podobné peníze neposkytuje nějaký český provider, jelikož nechci řešit případné problémy s nějakým Hotentotem z Buhviodkud.

PS: Potřebuji přesně to, co píšeš, že nelze - psát e-maily z různých adres!

To ale není CZ firma! Slovenský se sice domluvím, ale minuta hovoru na Slovensko je u mého opa za 6 Kč! A také jsem tam nenašel pořádný popis toho multihostingu, hlavně celkový maximální objem e-mailů a jestli je možné nějak zvýšit limit 6 GB na jednu schránku. Potřebuji min. 10 GB a víc.

Edit: Tak to vypadá, že i celkový objem e-mailových schránek muže být max. 6 GB, což je pro mě nedostačující.

Já ale nepotřebuji multihosting, já potřebuji multiemailing, a zatím jsem nikde nenašel variantu, kde bych mohl mít 2-3 domény, na každé 2-3 schránky s celkovým objemem schránek min. 15-20 GB bez limitů na jednotlivé schránky, a to do cca 150 Kč a u CZ providera. Schválně, jestli se Ti to povede! ;-)

Tu funkčnost, kterou má Gmail, že se dá do schránky gmail stahovat přes POP3 jiná schránka a že se dá vytvořit odesílací alias jiné schránky má i email na Centrumu.

Hledal jsem něco jiného v rámci jiného dotazu a náhodou jsem na to v nastavení Atlas mailu narazil a Atlas mail by se funkčností měl rovnat Centrum mailu.