Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem příkazový řádek - chkdsk C: /r

Při spuštění příkazu v příkazovém řádku:
chkdsk C: /r
mi to vždy najde chybu v sectoru číslo 4... pokaždé ! na žádném jiném pc jsem toto nikdy neměl - vždy jen výjimečně byla nějaká chyba... děje se to v novém notebooku, který mám asi 2-3 měsíce... proč je vždy opravován sector číslo 4? může být nějaká fyzická vada na disku? jedná se o 1tb SSD disk, na kterém je jak operační systém (win 11) Home, tak i veškeré ostatní aplikace a jedna hra (crossfire west)... Při hraní hry se během měsíce či dříve často stává, že se hra sama od sebe vypne bez zřejmého důvodu... děje se tak, dokud nespustím znovu příkaz "chkdsk C: /r" - který to dočasně vyřeší.
Je to, co se mi děje běžné? Jedná se o notebook Acer Predator triton 300 NH,QDQEC,005
V opravách a příkazech v příkazovém řádku se téměř nevyznám, pouze z nějakého videa jsem si napsal pár příkazů, které pomáhají při nejčastějších potížích s PC.

Fixing (C:) Stage 4: x% (xxxx of xxxxxxx); Total: x% ETA: x:xx:xx

Jedná se o fyzickou vadu na disku, která je potřeba řešit, nebo je vada jinde? (software)? co mohu udělat, abych tyto problémy znovu neměl? zhruba každý týden-dva spouštět tyhle příkazy fakt nechci

stáhl jsem to, dokonce v češtině, ale nikde nevidím nic na spuštění testu... ani po x videích na youtube... ukazuje to že je to dobrý 100%, ale žádný test jsem tam nespustil... popravdě nevím co s tím programem krom instalace mám dělat...

Může být vadná nějaká buňka, vyjímečně se to stává. Většinou se nějaká chyba objeví buď brzy (to je lepší varianta) nebo později, až někdy po záruce, ale tam se nedivím. Záleží na počtu zapsaných bloků, ale za 3 měsíce tam nic moc asi nebude. Je to víceméně nový disk.
Nepíšeš typ toho disku, tak bych se podíval na stránky výrobce, stáhnul utilitu pro kontrolu disku a zkontroloval. Možná to ukáže i HddTune v záložce ZDRAVÍ. S mým SSD funguje. hdtune_255.exe, když to ukazuje pořád stejný vadný blok nebo nějaké chyby v záložce zdraví, tak bych to reklamoval a zbytečně se v tom nešťoural.

jedná se o disk:
NVMe Micron_3400_MTFDKBA1T0TFH

stáhl jsem HDtune a spustil... ukazuje to vše vpořádku... 0 vadných bloků...

avšak ještě předtím jsem omylem stáhl a spustil jiný program jménem HDD scan, který mi ukazuje 1 vadný blok, tak nevím čemu věřit, vlastně se v tom téměř vůbec nevyznám...

přikládám screen shot z hdd scan

tak ted nevím co ukazuje správně a co špatně a co dál :-( :-D

Takže se potvrdilo, že disk je v pořádku, což jsem tak nějak u nového notebooku předpokládal.

často stává, že se hra sama od sebe vypne bez zřejmého důvodu...

Podíval bych se do Prohlížeče událostí (příkaz eventvwr) a zkontroloval teploty.