Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SSD disk

Dobrý den, mám stolní PC se základovou deskou MSI B150 M PRO-DH a mám na vás dotaz,zda je možnéí do tohoto PC dodatešně namontovat SSD disk , který by slouižil pouze pro operační systém a dostatní by nadále zůstávalo na HDD.
Předem mnohokráte děkuji za každou radu s případným typem SSD.

Oba máte pravdu tak napůl. Důležitá data jako dokumenty, vlastní fotky a videa patří na SSD i HDD kvůli záloze. Nějaké stažené filmy a hudba je zbytečné mít na systémovém disku už kvůli velikosti image toho disku. Jedině že by byl rozdělený na systémový a datový oddíl.

Ano, není problém. Počítej ale s tím, že budeš muset znovu nainstalovat systém. Ne, že by to nešlo klonováním původního disku, ale je to jistější a předejdeš možným problémům. Na tom novém disku bych nechal jen systém a nejpoužívanější aplikace, zbytek jak píšeš, bych dal na HDD. Hlavně fotky, filmy, zálohy atd... V případě problémů s diskem je větší šance obnovení z klasického HDD než z SSD. Co se týká značky, doporučuju Crucial nebo Samsung.
Já kdysi koupil Kingstone A400 a udělal jsem chybu. Ne, že by nefungoval, ale nárust rychlosti je oproti jiným SSD mizerný.
https://www.czc.cz/ssd-pevne-disky/crucial/produkty

system s program files by se mel bohate vejit na 250gb ssd, treba oblibeny mx500. bude se to tak dobre zalohovat.
data zatim nechat na puvodnim disku - filmy nepotrebuji rychly pristup, foky jsou zas celkem male. az se to casem clovek rozhodne nahradit: 1tb pomalu klesa ke 2t. kc, na takove hlouposti staci i levnejsi ssd bez dram cache.