Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paměti DDR4

Dobrý den, na svém stolním PC mám 2 paměti ADATA DDR4 2133 MHz GB CL 15. Chtěl bych je rozšířit o další 2 ks, ale tento typ pamětí jsem již nikde nenašel. Prosím vás, poradíte mi někdo s jakými dvěma kusy mohu své PC rozšířit ?
Základní deska PC je MSI B150M PRO-DH.
Mnohokráte děkuji za zaslání jakéhokoli typu, popřípadě i kde ty 2 ks zakoupit.

A CPU procesor mas jaky ?
Jen takova pripominka, nevim kolik mas pameti RAM (velikost), ale neosazoval bych 4x DIMM slot. Jestli chres koupit dasli 2 ramky, tak vem ty co nejlepe sedi k tvemu CPU a ty ADATA dej ven.
Tva MB & CPU podporuje jen Dual-Chanel, Quand-Chanel ti neprinese nic.

Protoze jakou maximalni frekvenci RAM podporuje MB je jedna vec, a jakou podporuje maximalni frekvenci CPU je druha.
Viz vyrobce : https://www.msi.com/Motherboard/B150M-PRO-DH/support#mem (zalezi jestli ma osazeno CPU Skylake → 2133 MHz, nebo Kabylake → 2400 MHz)

Porporovane CPUs :
i3-6300T : DDR4-1866/2133
G4560T : DDR4-2133/2400
etc

A jestli chce kupovat vice RAM, tak by mohla byt moznost koupit radeji kit 2x8Gb s frekvenci ktera nejlepe pasuje i danemu CPU.
Uz tak u ne zrovna vykone sestavy bych radeji zustal u Dual-Chanel jak mit vice RAM za polovicni rychlost / propustnost Bandwitch.
PS: Nedival jsem se presne na chipsetovou sadu, ale je taky mozne, ze po osazeni 4X DIMM na MB DCH ty RAM pojedou maximalne jen na 1866Mhz.

zrovna u intelu vôbec nieje jedno,aké pamäte sa použijú,niektoré procesory podporujú len single rank ,niektoré single aj dual rank pamäte,u niektorých treba dať pozor aká je kombináciia čipsetu,procesoru a typu pamäte,krásny príklad je crucial a ramaxel,criucial kombinované s corei3/i5-pri osadení dvoch slotov problé, nieje,obiidve kombinácie podporujú pri ddr4 takt 3200MHz,osadíš 4 sloty,takt je max 2666MHz,crucial podporuje 2133/2666/3200 MHz,ramaxel pri 1.2V len 3200MHz,pokial sa na doske nedá meniť manuálne takt a napájanie,so 4 slotmi s ramaxel pamäťami pc nenaštartuješ,len pokial máš osadené 2 sloty.....s 4 slotmi a dual rank pamäťami v určitých kombináciách pamätí/procesora/čipsetu niekedy prekročíš intelácku 4 bank interleave funkciu a takisto to fungovať nebude....

Protoze mas volbu pouzit 2xRAM → vysi rychlosti, nebo 4xRAM → vetsi kapacita ale nedosahnes rychlosti jako vpripade DCH.

Obsazovat všechny čtyři sloty taky může některým deskám dělat problémy.

V tom ma obsolutne pravdu a stava se to casto hlavne pri michani ruzne RAM ktera pouziva rozdilny timing.

Koupi nového ssd schvaluji to užiješ.

ramky buď koupit smetí (2x4gb) pak obsadíš všechny sloty...nové okolo 850 takže bych použité to stáhl max na 500 s poštovným a neboj nikdo to moc nechce je jich dost

https://pc.bazos.cz/inzerat/158109936/nabizim-ddr-4gb-8gb-16gb-32gb-dimm-pameti-update-2292022.php

nebo koupit 2x8 rychlejší za 1400
https://www.alza.cz/g-skill-16gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-gaming-series-aegis-d5683232.htm
ty by šli zase vrátit kdyby je deska nevzala.