Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Sekání, fps dropy, kousání hry

Zdravím. Před pár dny jsem zde tuto otázku pokládala, ale bohužel se mi nedostalo skoro žádné odpovědi, snad teda nevadí, že to sem vkládám znovu.
Vzala jsem si bratrův PC, jelikož má lepší parametry než můj starý. Bohužel mám ale ve hrách FPS dropy, třeba že mám normálně 100 FPS a pak najednou třeba 50 a hra se prostě seká/laguje. Převážně hraju 3 hry: 1) World of Tanks = tam jsem ty lagy vyřešila locknutím FPS a jde to krásně plynule, i grafiku mám vyšší. 2) League of Legends = tam ty lagy jsou jen občas a když už, tak to nijak moc nezasahuje do hraní a zůstává to stále hratelné, ale samozřejmě bych uvítala, kdyby tam nebyly vůbec. 3) Red Dead Redemption 2 = to je největší problém, tam ty lagy jsou skoro pořád, ve story módu i v online módu a je to skoro nehratelné. I když dám všechno nastavení na Low, pořád tam ty lagy jsou. Nevím jak je to možné, před nějakou dobou se ty hry vůbec nelagovaly a všechno šlo úplně krásně plynule. Ovladače jsem aktualizovala, i Windows. Byla bych ráda za jakoukoliv radu jak se toho zbavit a předem děkuji.

Parametry počítače:
Procesor: AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor
Paměť: 16 GB
Typ systému: 64bitový
Win 11
GPU: Radeon (TM) RX 580

Zapomněla jsem něco? Nejsem si teď jistá (nejsem nikdo, kdo by nějak hodně rozumel počítačům).

Fakt stačí položit dotaz jen jednou. Nedokážeš to pochopit?
https://pc.poradna.net/questions/3158585-fps-dropy
https://pc.poradna.net/questions/3158493-fps-dropy-ve-hrach (host)

vadí to a dost.
stačilo pokračovat v minulém dotazu, možná už tam bylo něco zodpovězeno nebo ten popis nestál za nic jako teď.
v tom pc asi chybí základní deska, někdo to updatoval na win11, na ovladače se vykašlal a šel od toho pryč.

chtělo by to nainstalovat systém úplně znovu, bez starého balastu, co se automaticky spouští na pozadí.
jestli je systém ještě na starém disku, rovnou by to chtělo objednat ssd a instalovat znovu a ve správném pořadí na něj.
je v tom nějaký zbytečný antivir?
konala se čistka na adware/spyware?
je někde vidět, co se spouští automaticky po satrtu?

samé zbytečné otázky, které už třeba byly zodpovězené.