Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno LibreOffice po uložení souboru se nezobrazí korektně obsah

Zdravím.
Po uložení přiloženého souboru se obsah dokumentu "smrskl" a není čitelný. Obsah je vidět pouze při zobrazení pro web. Je při tom jedno jestli to uložím jako docx nebo odt nebo rtf.

Obsah není důležitý, mohu ho znovu vytvořit, zajímalo by mě ale zda to je jen chyba zobrazení nebo je to další způsob zobrazení a v tom případě postup, jak to zobrazit v Normálním zobrazení. Sám jsem to nikde nenašel a přijde mi, že to je chyba.

Díky.

Řešení:

Problém nie je ani LO, ani OO, ani W11, ale spôsob, čo si tam vložil - ty si tam dal TABUĽKU, ktorá má abnormálne veľké stĺpce a riadky. A máš nastavený predvolený štýl stránky landscape (29cm) a číslice = 2 stĺpce po 13cm + medzera a navyše máš nastavené 2cm okraje). Keď to spočítaš 2x13+2x2 = 30 cm, navyše - tá tabuľka je veľkosťou dole viac ako 21cm (papier) celkovo 151cm - to je už MIMO papier a tak to pre zobrazenie takto zobrazí. To by si musel "tlačiť na "nekonečný papier". LO sa snaží tú tabuľku zobraziť na predvolenom formáte papiera, ktorý je na zobrazenie tej tabuľky PRIMALÝ.
Stačí buď zrušiť okraje, alebo zmeniť veľkosti buniek, písma.
Alebo to vytvoriť v tabuľkovom editore.

Díky za rozbor. Je to tak, jak píšeš. Problém je v tom, že editor to takto "pochopil" až po uložení a podle dalších zde, v W7 ani v Linuxu nemá editor problém to zobrazit i s těmito rozměry. U W11 s tím problém je. Když jsem to vytvořil, viděl jsem to správně a vytiskl jsem to. Pak jsem to uložil a druhý den se na to podíval a vidím co vidím.

Je to jednoúčelovka, další editaci v tom nepotřebuji. Šlo mi jen o to, zda nemá LO nějaké další zobrazení nebo volbu v menu, kdy by to zobrazil rozumně. Word by tuším už před tiskem řval, že je rozměr mimo papír. Tady se to vytisklo správně a bez reptání.

Nedalo mi to a zkoušel jsem si pohrát s tím souborem. Při tom jsem zjistil, že i když tabulku zúžím na 24 cm, tak se nic nestane. Když ale v celé označené tabulce změním najednou písmo na jiné, tak je to OK a text se zobrazí. Ale jen do doby, než soubor opět uložím. Po novém otevření jsou místo písmen paznaky a to až do další změny písma za jiné. Další variantou bylo označit celou tabulku, otevřít nový prázdný soubor a přes schránku tam tabulku zkopírovat. Po zkopírování bylo všechno vidět, ale opět jen do uložení. Aby to nebylo tak jednoduché, tak LO mi za týden minimálně 5 x havaroval.

Doma mám ještě starou krabicovou licenci na Office 2007. LO je odinstalován, MSO nainstalováno a je po problémech. Všechno funguje jak bych očekával. Dosud jsem známým LO doporučoval jako legální variantu k "licencím" z aukra. Pokud chce jen editor na úrovni T602, tak proč ne. Pokud chce ale jen o krapet víc, tak už to doporučovat nebudu. Není nad vlastní zkušenost. A je jedno zda s textovým procesorem nebo tabulkami.