Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Wifi na AC1200

Prosím o radu někoho kdo zná TP-Link AC1200. Nový router se dává kvůli síle signálu v místnosti.
Lze spustit současně wifi 2,4 i 5 GHz?
V nastavení mám buď zapnuto chytré připojení a nemůžu nastavovat jednotlivé kmitočty, nebo nebo to chytré připojení vypnu a pak můžu přepínat mezi 2,4 a 5 GHz ale žádný z mobilů nevidí 5 GHz ( mobily to umí - vyzkoušeno na firemním routeru ).
Umí někdo jak nastavit 5 GHz?

Nakonec se zadařilo. Odezvy AC1200 připojeného přes LAN byly velmi pomalé. Dělal jsem to u kamaráda v práci. Výběr HW nezáleželo na mě. Nejdřív to nakoupili a pak si s tím nevěděli rady. Je to pro ostrahu v malém obchodním centru. A ještě třešinka na dortu: k WiFi budou připojovat kameru. To prý už si udělají sami. Kamera prý bude v nějaké Kolárně - klec z pletiva. :-)
Všem děkuji za pomoc.

No, abych pravdu řekl, měl jsem s tím 2 problémy. Jednak ten vlastní krám a jednak ty lidi, kteří mi stáli za zadkem.
Oni si to představovali tak že se připojím přes WiFi mobilem a udělám konfiguraci . To jsem hned ze začátku odmítl ale pořád mě přesvědčovali že to je správná cesta. Až jsem je donutil zapojit kabel do LAN toho routeru, tak to nějak šlo. Netvrdím že lan není 1 GB. To vypadalo jako že člověk klikne v tom nastavování na něco a čeká až se ta hodnota změní. Jako by ten konfigurační web byl pomalý.
Navíc mě překvapil vzhled tě konfigurace. Ačkoli vím co je WAN a lan atd, byl problém se proklikat k těmto výrazům . Zato tlačítko chytrá konfigurace kdy skoro všechno se skryje, je hned nahoře. Člověk pak neví co nastavil. Bylo to takové PNP.