Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta Sapphire RX 570 - stačí zdroj 250W?

Ahojky, předem - jsem žena, které není aťák :-)
Koupila jsem grafickou kartu Sapphire RX 570 NITRO+ 8GB.
Ale doma jsem zjistila, že potřebuje zdroj 500w a já mám asi méně.
Co se dá dělat?
Koupit nový silnější zdroj? Pokud ano, nebude někde v něčem háček? Jestli to na tu základní desku půjde? A Jak je těžké vyměnit si zdroj?
Na zdroji : MAX continuous output power 250W
MAX surge output power 280W

Změna předmětu, původně: Grafická karta (host)

loading...

Z fotek to snad někdo pozná, já si netroufnu. Spíš to někdo pozná podle označení, kdo ten typ měl "v ruce". Z těch tvých "obrázků/everest" to nikdo nepozná.

Obávám se, že je to "kancl" PC, které má "firemní" MB s atypickými konektory, čímž je obtížné použít jiný zdroj. A nemusí tam ani být dost místa. V podobných PC třeba atypický zdroj ofukuje zároveň CPU :-)

Tohle ale vypadá na běžný zdroj, podle fotky zezadu z odkazu.

To vám nikdo neřekne, protože se nikde neuvádí jaký je tam zdroj, takže můžete skončit víceméně tam kde jste, možná s trochu výkonějším počítačem.

Myslím, že je na to třeba jít z opačného konce.
Jaké hry se mají hrát a jaká je jejich náročnost, a podle toho postupovat.
(Předpokládám, že o hry jde, jinak ta karta nemá smysl.)

Pokud to ale chcete mermomocí dostat do této bedny, ať se na to podívá někdo zkušený.

ach jo, menší a nečitelnější ten štítek zdroje už být nemoh. ale stejně na něm nezáleží, protože naprosto nevyhovuje.

250w zdroj "max" bude mít zatížitelnost 12v větve tak 200-220w. ta je důležitá, protože nápájí procesor + grafiku.
procesor s nízkým výkonem z toho odebere příkon až 55w.
na odhadem 200-250w grafiku zdroji zůstává 150 watt - to nedává smysl.
přitom běžný 400w zdroj bude v pohodě.

aby šel nedostatečný zdroj nahradit, důležité je, aby měl:
- standardní rozměry = přeměřit kromě hloubky nebo porovnat fotku šroubků zdroje,
- aby deska měla standardní konektory. z té pidifotky nepoznám, co má být zač bílý konektor vpravo nahoře vedle pamětí
- měl by mít volný konec pro napájení grafiky. nový zdroj ho mít bude.
(ještě musí mít dostatečné místo vedle pcie slotů pro přístup vzduchu k větráku, ale to tato skříň asi splňuje)

taky by měl být vyvážený výkon cpu a gpu, no - dejme tomu.
to jsou právě důvody, proč se zastaralé značkové jednoúčelové kancelářské pc nehodí na předělání za rádoby herní pc (i když to nemusí být vyloučené)

edit: jak zavírám panely, teď se znovu dívám na fotku zdroje, podle mě má atypické rozměry, to snad není ani sfx.
klasický atx zdroj má výšku 85mm a šířku v zadní straně 150mm. na hloubce dovnitř celkem nezáleží, bývá cca 140mm.
tím pádem to nepůjde mechanicky nahradit. (plus ten neurčitý konektor v desce)
jde asi o minizdroj do malých sff skříní (+ nějaký větrací tunel), jenže v tom rozměru se nedělá nic, co by utáhlo takovou grafiku.

já ten rozměr zdroje zaznamenal až na konec, tím chtělo začít.
je vidět, že to má nasávací ventilátorek cca 6x6cm, nedejbill ještě míň. trochu to připomíná serverové zdroje = za normální peníze nenahraditelné.

rozměrově i jinak atypický zdroj S26113-E564-V50-1: https://www.ebay.co.uk/itm/393428530014, štítek
podle fotky a popisu z ebay to má jediný výstupní konektor 16pin, a nejspíš až z desky se rozbočují další výstupy. to se obávám, že se ta grafika ani nenastartuje.

vidím to ještě beznadějněji, grafiku schovat do normálnějšího kompatibilnějšího pc (s atx zdrojem).

energeticky úsporné jsou gt10xx, nejnižší řada.
určitě bude fungovat gt1030 (nemá externí napájení). ta se však nevyplatí, pokud byl původní záměr nějaké hry, nestačí na nic. (bývalé flashovky, nevím jestli to ještě existuje). i v bazaru je mnohem dražší, než co neumí. nebrat modely s pamětí gddr4, jen gddr5.

jen kdyby se někomu chtělo hledat/bastlit redukci napájení sata -> grafika, pak se do spotřeby toho zdroje vejde gtx1050. ale je to herní lowend. vzhledem ke stáří opět bazar.
podobnou spotřebu a ještě slabší výkon má prý rx560.

lukas: "zdroj" je tam toto: https://www.digitec.ch/en/s1/product/fujitsu-s26113-e564-v50-1-power-supply-unit-pc-accessories-6043467

Nechci tu dělat chytrého, protože stejně jako ostatní tady jsem přesně tenhle PC neviděl a mýlit se mohu, ale jsem přesvědčen, že ten počítač nemá možnost připojit standardní ATX zdroj. Proto tam nepůjde dát ani ona grafická karta RX570.
Řešení neexistuje. (Existuje, ale koupit celý nový skládaný PC se ti nebude líbit.)

Chceš-li měnit komponenty, nekupuj značkové počítače. Každý schopný ajťák ti to řekne.

Potřeboval bych lepší fotku napájecího konektoru v počítači.

Ale asi půjde o toto
https://www.ebay.com/itm/154435069264?hash=item23f50c2550:g:kpgAAOSw63pgoodl&amdata=enc%3AAQAHAAAAsDyDPpzj19NgXNFWPXALTpSl9xR42riRvTndUvUcIhMURVfa4jU%2FxAVPZLqJG4CZa%2Ftpu%2Flp7iCOqE5UKnPYcqdNgnAoZdHKpHSubs48aA7xV4RI7yPzzag7NNSqV58CX2rjn8BuLjHQ5FugZmXOm1LfDZffvcQ%2BPXjHUCAilayOGsiv966pm%2B%2BFMLu9bO70dLTMB%2BRnHidoFqEg1jvoY9F0Rwt%2ByURT3765hY3jD3VW%7Ctkp%3ABk9SR7Cyi9H-YA
což stojí nesmysl.

Ale zase by mělo jít jednoduše nový zdroj upravit na toto zapojení - s použitím konektorů starého zdroje a například konektoru z tohoto prodlužovátka
https://interni-kabely-pc.heureka.cz/akasa-ak-cb24-24-ext/#prehled/ (určitě jde někde najít i jen konektor)