Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač na streamování Minecraftu do 20k.

Ahoj, potřebuji poradit s výběrem komponentů počítače převážně na streamování Minecraftu v rozlišení 1080p60 do 20-ti tisíc. Momenrálně vlastním: GIGABYTE Radeon RX VEGA 56 GAMING OC 8G, Corsair Carbide SPEC-03 Blue LED, OWC 250GB SSD - OWCS3DAP116G250 (jedná se o dárek, ani nevím zda se dá použít, na internetu pišou, že se používá do Macbooků...) Pokud by se našel někdo, kdo by mi pomohl s výběrem zbývajících částí (Základní deska, Procesor, Chaldič, Zdroj, RAM, HDD plus SSD) byl bych moc vděčný. Děkuji Jakub

Na streamování v prvé řadě potřebuješ kvalitní internetové připojení.

Minecraft, to je jiná kapitola. Záleží na tom, jak si jej nastavíš (třeba dohlednost), jaké používáš modifikace, resource packy, shadery. Není zas takový problém jej vylepšit tak, že nebude stíhat skoro žádný počítač.

Nemusi to být high-end sestava, jak jsem napsal rozpočet do 20, ostatní věci nastavím podle toho co se mi podaří vybrat, ale jestli to potřebuješ vědět, tak bych rád view distance 16 chunků, žádný shadery nebo další věci neplánuju. Co je podle tebe kvalitní internet?

OWC 250GB SSD: podle parametrů je to sata (m.2 disk), čili celkem krám. to se hodí spíš jako usb flashka.

normální disky jsou nvme - má konektor "key m". taky s kapacitou bych dnes nešel pod 500gb.
nějaké možnosti: adata sx8200, xpg gammix s11, wd black sn750, kingston kc2500 (moc nebývá skladem). aktuální samsung 980 je dramless.
existují už novější disky "PCIe Gen4 x4" pro novější základní desky, ale rozdíl asi nepoznáš, jen v ceně.