Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OneDrive - Jak ho povolit u uživatele?

Dobrý den,

V práci OneDrive vůbec nepoužíváme. Problém je, že obrázky vložené na Teams se ukládají vždy tam, proto ho potřebuji aktivovat u jednoho účtu. Jenže, v Office Admin se v záložce OneDrive u daného uživatele se zobrazuje pouze

‎OneDrive‎ isn't set up for this user. Ask the person to go to portal.office.com/onedrive to set it up. It might take a while. If you still see this message 24 hours later, contact Support.

Když to otevře daný uživatel, přesměruje ho to na nějaké Delve. Každopádně, našel jsem nějaké návody, jak to aktivovat, ale žádný mně nepomohl.

Prosím o radu.

Děkuji

Nám totiž z bezpečnostních důvodů všem zakázali OneDrive. Problémem je právě zmíněný fakt, že Teams fláká vložené obrázky na OneDrive, takže to bez něj nelze použít. Já ho mám aktivovaný, ale potřeboval jsem to udělat i pro kolegu.

Podařilo se mně naistalovat Power Shell Online Managment, i zadat příkaz, pomocí kterého jsem se úspěšně přihlásil

Connect-SPOService -Url https://domain-admin.sharepoint.com

Vytvořil jsem txt soubor s požadovaným mailem. Jenže tento kód

$users = Get-Content -path "C:\Users.txt" Request-SPOPersonalSite -UserEmails $users

pouze vyhodí chybu

Jak to mám, prosím Vás, udělat? Už mě vážně nebaví pořád řešit problémy související s MS.

Díky