Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IrfanView - spojení dvou obrázků do jednoho

Jak je možné provést v IrfanView spojení dvou obrázků se zachováním jejich původních rozlišení (poměrů jejich původních velikostí)?
Nemůžu nikde najít volbu, která zachová původní poměr velikostí obrázků s různým rozlišením.
Postupoval jsem v IrfanView přes: Menu - Image - Merge images (simple panorama inage)

Příklad:
První obrázek je čtverec 1000x1000 pix
Druhý obrázek je horizontálně orientovaný obdelník 500x2000 pix.
Cílem je spojení tak, že 1. obrázek je nalevo, 2. obrázek je napravo.
Velikost výsledného obrázku po sloučení bude 1000x2000 pix.

IrfanView mi automaticky změnší čtverez z 1000x1000 na 500x500, tedy přizpůsobí ho kratšímu rozměru čtverce.

Co dělám špatně?

Děkuji za rady.

Zobraz v Irfanu prvni obr. a dej kopirovat, potom v tom Irfanu otevri druhy obr. a zvol - upravy- specialne vlozit a nabidne se - nahoru - dolu- vlevo- vpravo, neco vyber a potvrd, zkopirovany obr. se tam vlozi v puvodnim rozliseni a zaroven se zvetsi rozmer obr. o pridany.

Děkuji. Sice dojde ke sloučení obrázků, ale zároveň dojde k nežádoucímu přizpůsobení velikosti (rozlišení).

Potřebuji zachovat původní rozlišení obou obrázků.

Když to znovu shrnu, tak:
První obrázek je čtverec 1000x1000 pix.
Druhý obrázek je horizontálně orientovaný obdelník 500x2000 pix.
Cílem je spojení tak, že 1. obrázek je nalevo, 2. obrázek je napravo.
Velikost výsledného obrázku po sloučení bude 1000x3000 pix.
IrfanView mi automaticky změnší čtverec z 1000x1000 na 500x500, tedy přizpůsobí ho kratšímu rozměru obdelníka, což je nežádoucí.

Nákres - potřebuji dosáhnout první varianty.
http://imgway.cz/s/8YcM

Potřebuji to udělat v programu, který je zdarma. IrfanView je dost propracovaný a používám ho dlouhodobě. Vyhovuje mi, že umí dávkové zpracování.
Je možné, že to požadované neumím správně nastavit, tak jsem sem položil dotaz.
Pro názornost jsem raději udělal nákres v předchozím příspěvku.
Snad se ještě někdo ozve...

Irfan používam třeba na hromadné zmenšení fotek a samozřejmě na prohlížení.
PhotoFiltre na úpravu fotek a na výřezy z fotek.
Oba programy jdou počeštit, to se mi docela hodí.
PhotoFilte je dle mého názoru intuitivnější a udělaný právě na to co potřebuješ.
Takový malý a šikovný prográmek.

Jsem jen pokročilý BFU a vkládám ukázku.
Obrázek je mix, omlouvám se za jeho velikost :)
Kvalita obrázku velmi snížena při ukládání.