Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umax PC - rada ohledně ovladačů základní desky

Zdravim, nedávno sem zakoupil pro práci na doma (jen okrajovou práci, na kterou potřebuji oddělený PC)

https://www.alza.cz/umax-u-box-n42-plus-d6953057.htm.

Zjistil jsem, že předinstalované Windows 11 jsou zbytečně náročné na systém, načítání všeho v systému je pomalé, tak jsem přešel na Windows 10.
Pak jsem zjistil, že Umax.cz neposkytuje žádné ovladače k Windows 10, jejich podpora je neskutečně pomalá, takže už trčim asi 14 dní bez ovladačů (jaksi sem to nestih vrátit v 14denní lhůtě pro vrácení).. např. mi nejde zvuk (repráček dole ve spodní liště je přeškrtlý) .. grafiku to má integrovanou na základní desce, takže předpokládám, že potřebuju ovladače k základní desce.

Bohužel tedy nikde k nalezení nejsou,

Mám program Aida64 Engeneering (nástupce programu Everest), takže jsem schopen zjistit velké množství informací o zařízení (odkaz níže) - údaje případně dle potřeby můžu zaslat ve screenu, bohužel základní deska je tam propsána jako "Unknown" - tj. neznámá, takže stejně nevim, kde mám hledat-co hledat - jestli třeba se z nějakých jiných informací dá zjistit, jaké ovladače bych mohl potřebovat - . Poradíte někdo?
Na podporu umax.cz dále čekám, leč pokud je tu někdo schopnější, kdo by mě byl schopen nasměrovat, budu šťastný.

https://www.aida64.com/products/aida64-engineer

..jinak předpokládám, že PC bez ovladačů je nezabezpečený systém a tak jeho použití případně nedoporučujete, případně obnovit systém do Windows 11 s ovladači a prodat někomu, kdo to využije a koupit si jiný?

---

A druhý dotaz s tím související, když si nechám 4GB RAM, má smysl tam mít Windows 10 PRO 32bit nebo Windows 64bit? (co jsem četl, 64bit má vyšší požadavky na systém - právě na RAM
https://www.microsoft.com/cs-cz/windows/windows-10-specifications

ale co vim, tak 32 bit systémy propisují max RAM jako 3,2 GB, tak nevím, jestli se využívají vůbec celé ty 4 GB.. a tak, co je pro mě výhodnější.
Využití PC je kancelářská práce - využití prohlížeče, excel, účetního programu, mail programu., které potřebuji oddělit od osobního PC.

Děkuji.

1) umax nikdy nedělal nic než shity. (odpad s atomem je jejich ráj)
2) v rámci zachování duševního zdraví doménu alza.cz blokuju a myslím, že by tak měli činit všichni normální lidi.
může mi pak někdo vysvětlit, jak je možné, že si někdo 200 let po století páry dobrovolně koupí tento shit:

Mini PC Intel Celeron N4120 Gemini Lake Refresh 2.6 GHz, Intel UHD Graphics 600, RAM 4GB, Flash 128GB, bez mechaniky, WiFi, VGA D-SUB a HDMI 2.0a, 3×USB 3.2, typ skrine: Mini ITX, Windows 11 Pro

a když tento shit dobrovolně koupil, nač si teda stěžuje? takový shit si dobrovolně zakoupí jen úplný retard.
takže k věci:

Mám program Aida64 Engeneering (nástupce programu Everest), takže jsem schopen zjistit velké množství informací

milý vítku, nejsi schopný vůbec ničeho. žádné informace sis předem nezjistil a teď pláčeš nad tím, že "načítání všeho v systému je pomalé, tak jsem přešel na Windows 10". to je informace, kterou zjistíš za 5 vteřin, na to potřebuje 14 dní jen úplně tupý pacient. čili se majiteli omluv, že jsi projebal jeho reklamační lhůtu a už ten shit nemůže vrátit - za debily jste rukou společnou a nerozdílnou oba dva.
takže nástupce programu everest si laskavě nacpi do stejného otvoru, kam patří i tento shit.

nelez mi do textu, když se ho chystám patřičně editovat.
se dívej, co to je za pacient: https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Celeron+N4120+%40+1.10GHz&id=3651 - to by jeden blil.
parametry pájeného emmc "disku" umax nezveřejňuje, majitel aidy 666 si může test spustit sám, když si myslí, že testem se výkon toho krámu nějak zlepší.

sorry, ale kdyby reagoval hned 2.-3. den, mohli stihnout ten shit vrátit. tak mu ten odborník s aidou jen projebal tu lhůtu.
teď to můžou leda použít na disciplínu '"nácvik hodu diskem" - a ještě je diskvalifikují, že to žádný disk nemá.

no jo , tak sem si odflák přípravu, nechci se hádat, beztak byste mi nerozuměli.

hm, a tak v čem je problém toho Turbo Boost až 2,6 Ghz?
že se procesor přetaktuje jen při zatížení, což ale neni při běžné kancelářské činnosti, kdy je načítání "krátké", takže se ani nestihne přetaktovat a tak je mi ten potenciální výkon přetaktovaného procesoru vesměs k ničemu ? tzn. mám pomalý procesor pro způsob využití, který jsem výše napsal?

Problém je že jsi nevědomky koupil to nejlevnější co šlo slepit k sobě a prodávat jako "domácí počítač a výkonné multimediální centrum".
Stane se:-)

RAM tam nejspíš nejde rozšířit na 8giga, 4giga jsou utrpení. Místo disku je pomalá fleška.
Procesor se v pohodě stihne přetaktovat 20x za vteřinu na vyšší rychlost, v tom hlavní problém není.

Do té věci se dá dát flash disk ve formátu 2242 ale jestli jde nastavit jako výchozí pro systém nevím

Pokud se s tím chceš trápit, máš čas na pokusy a baví tě to zkusil bych osekanou verzi windows 10. Pokud seženeš ovladače tak klidně i 32bit.
https://tech-latest.com/ghost-spectre-windows-10-superlite-version/#21H1_2009_Stable_Release_32-Bit

Já bych se toho zbavil.

Moc se s tim trápit nechci se přiznám, spíš to s nějakym mínusem prodám a koupim něco výkonnějšího..

Aha, já jsem z nějakýho důvodu , zřejme nemyšlení, myslel, že flash disk je rychlej, nevim, možná jsem zblb z tý reklamy..a spojení s USB 3.0 .. (což furt neni USB 2.0), nevim, fakt sem se na to vůbec nepodíval, doma sem dávno přešel z HDD na SSD.