Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nabíhá 5 minut

Prosím o radu, 2 roky stary PC s W 10.Poslední měsíc po zapnutí nabíhá asi 5 minut, z režimu spánku startuje ihned.
SSD disk 250 zaplněn asi z poloviny., 8 Gb paměti, běžný provoz. Jak se dá startování zrychlit, předtím byl start během 30 sekund. Děkuji.

Takže samostatný disk ... ano, může prodloužit/blokovat spuštění (pokud je vadný), ale v tomto případě asi není.

Ještě: co vlastně trvá dlouho, naběhnutí POST/UEFI, naběhnutí "kolečka", naběhnutí desktopu ???

Používáš majlového klienta?

ten ccleaner tam proboha porad cpes proc? cemu kdy pomohl, co ti zachranil? jak vidis na svem pripade, taky ti muze pomoct rozjebat system.

kdyz ten system startuje minuty, da se podivat do prohlizece udalosti - windows logy - system/aplikace, jestli tam neni po restartu moc chyb.

kdyz ti to sice "nabehne" do windows ale dlouho vidis jen prazdnou plochu, je to pruzkumnik zahnojeny nekompatibilnimi doplnky (cizi polozky na pravy mys na plose).

mel jsi vadny disk d:, crystaldiskinfo ti u nej psal zlute pozor. kde je jeho screen?

je černá obrazovka s kursorem myši asi 4 - 5 minut

takže nestartuje průzkumník - kolize se "shell extension". dalo by se to hledat a třeba vypnout nějakým nástrojem od nirsoftu, co se oba jmenují stejně, ale proč se dřít.

co ti teda zobrazuje menu na pravý myš na ploše nebo někde v průzkumníku - nejsou tam přidané nějaké intel hovadiny? tak to zas odinstaluj.
a od jiných výrobců než originál microsoft? tak to odinstaluj taky.

v tom systému je toho vadného asi víc (viz spousta crc chyb u ssd a vadné d:), ale toto bude největší problém.
až pudeš zítra kolem pc, dej sem screeny crystaldiskinfo od obou disků: u ssd že hodnota c7 po výměně kabelů neroste, a v jakém stavu je d:

a kdyby ses nudil, můžeš si zobrazit v ms autoruns ty důležité záložky a zamyslel se, co tam nemá být.