Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno "Malé" herní HTPC

Zdravím vespolek, mám v plánu stavět "Malé" herní HTPC. Skříň jsem vybíral ze dvou důvodů, jsem limitován výškou police 180mm, plus jde udělat dobré airflow - po obou stranách skříně bude cca. 130mm volného místa. Podle toho jsem vybíral skříň a ostatní komponenty (výška CPU chladiče 138mm, délka GK 309 mm apod.).

Budu rád za každý postřeh a radu. Předem děkuji

Odkaz zde:

https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=796D6E6A6E6C647A6

Kdybych mel stavit HTCP pro nekoho nebo pro sebe, tak bych zvolil CPU Intel 12. generace s IGP Intel Xe
Na vlastnosti Intel Xe (dle CPU) najdes na strankach Intel, nektere klicove vlastnosti :

- Poskytuje vysoce kvalitní streamování videa s podporou Dolby Vision HDR a Dolby Atmos.
- Je vybaven novou technologií Intel pro umělou inteligenci (AI) Matrix Engine, která umožňuje vytvářet složité soubory s podrobnostmi.
- Poskytuje lepsi výkon kódování
- Podpora Intel Quick Sync (ktere muzes pouzit kuprikladu pro hardwerovou akceleraci pro Plex Server)
Gen12/Tigerlake je schopen podporovat encoding a decoding pomocí 12bitového HEVC/H.265, přičemž bude dekódování pro 12bitové 4:2:2 a 4:4:4. Gen12 podporuje také podporovat 12bitové dekódování VP9, ​​včetně 12bitového VP9 4:4:4
Gen12 prinasi také novou funkci HEVC Parallel HDCP Secure Encode

.. atd :
1. Netflix s 4K HDR Dolby Atmos
2. YouTube 4K@60 + HDR
3. Přehrávání souborů .mkv pomocí filtrů MPC-HC + madVR + LAV – 4K@23 976 HDR 4:2:0 Dolby Atmos, průchod DTS:X