Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android - vytížení CPU aplikacema

Zdar,

jde nějak třeba pomocí nějaké aplikace na Androidu zjistit, jaké procesy (aplikace) mi vytěžují CPU?

Mám tam aplikaci, která dokáže odečítat stav CPU a často mám 100%, což souhlasí, protože se telefon sekne a minuty s ním nejde nic dělat. Potom to padne třeba na 20% a zase telefon funguje ok.

Proto bych potřeboval vědět, zda-li se na Androidu dá zjistit, co mi ho vytěžuje.

---
Předběžně jsem googlil, že se to na Androidu zjistit nedá. Je to zklamání, ale u Androidu bych se tomu nedivil. Nicméně to sem dávám jako dotaz, protože nikdy člověk neví, jestli už třeba někdo něco na zjišťování podobné statistiky nevymyslel a třeba to přeci jen nějak půjde.

(Root zařízení mám.)

Předběžně jsem googlil, že se to na Androidu zjistit nedá.

Psal jsem to, kdybys četl dotaz.

To co se zobrazuje v printscreenu aplikace reálně na Androidu snad od verze 8 nejde, píšou to i v recenzích. Ale samozřejmě jsem to instalnul a ověřil, že to tam skutečně neni.

(Root zařízení mám.)

Nejjednodusejsi je spustit shell a prikazem "ps" zobrazit bezici procesy :

ps -A

Jestli se pripojujes nebo pouzivas ADB tak :

adb shell ps -A

.. popripade v v konsoli shell napis ps --help pro zobrazeni vsech moznosti zobrazeni pro tento prikaz. Na Google urcite najdes spostu prikazu pro to co presne chces videt.

adb nepoužívám

ps -A nevypíše téměř nic. Zkoušel jsem ps --help, ale nic co by mi pomohlo jsem tam nenašel, koukal jsem i na webu, ale většinou to jsou odkazy na linux a na Androidu tam ten sloupec "%CPU" neni.

---

psa -A
USER   PID PPID VSZ
u0_a235   23789 21084 7320
u0_a235   23944 23789 9100