Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Virus v prohlížeči

Dobrý den, dnes jsem si omylem zaviroval chrome a nevím co s ním.
Při každém vyhledání mi Avast zachytí pokus o připojení se nějaké random stránky, co se chce tvářit jako WhatsApp (viz výstřižek v souboru).

(Ještě jedna věc, může to s tím souviset, ale nemusí - může to být úplně jiný vir, začíná se mi pomalu, ale jistě zaplňovat disk C: do 100 %)

stáhni nějaký antispyware. vybavuje se mi adwcleaner, kdysi ještě superantispyware, ...
(antiviry jsou na doplňky v prohlížečích úplně neschopné)
odpoj to od netu, restartuj a pak to vyčisti.
chrome od začátku podporuje instalaci skrytých doplňků (kvůli službám google). tím se ovšem stal nejzaspywarovanějším prohlížečem na světě.

pokus o připojení se nějaké random stránky

avast rovnou odinstaluj. jak vidíš z té chybové hlášky, neumí to odstranit, takže je tam jako vždy k ničemu.
to je ta naivita ve spoléhání se na snad nejhorší antivir.

začíná se mi pomalu, ale jistě zaplňovat disk C: do 100 %

české win7 měly kdysi chybu, že se jim body obnovení roztáhly třeba na celé zbývající místo disku.
jinak se podívej na velikost svého profilu a pak co máš ve svém %temp%, tam by mohlo podivně přirůstat místo.

Děkuji za pomoc fleg.

Zkusil jsem si teda odstranit a zatím to zabírá, antivirus už se neozývá.
Je to, ale divné, protože to začalo až dnes a přitom všechny doplňky jsem si přidával minimálně půl roku nazpět.

Děkuji i tobě lední brtníku, adwcleaner a superantispyware vyzkouším.

Ten screen ale píše, že hrozba byla zajištěna (tzn. že se nic nestalo).
Pokus o spojení s Chromákem byl přerušený (URL:Blacklist). Přitom stránka coolwhatsapp.com nejspíše neexistuje.
Spíš bych to bral jako reklamu Avastu s nabídkou na upgrade.

A) Nič si si nezavíril. Tvoj AV program (shit Avast) to zastavil a zároveň ťa navádza, aby si si zaplatil za verziu PRO (zbytočnosť).
B) Prehliadač sa zavíriť nedá - ten vyhľadáva, presmeruje na stránku. Zavíriť môžeš JEDINE OS (Windows).
C) Ak chceš mať istotu - použi MalwareBytes a Adwcleaner (na prehliadku stačí aj FREE verzia) v Safe Mode. Čo sa nájde - vyhodiť.
D) Avast (ak máš desiatky, jedenástky) vyhoď (odinštaluj ich nástrojom Avast Uninstall Tool - inak tam zostanú zvyšky a vedia robiť potom bordel v systéme) z OS.