Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Firefox (Private Browsing) si pamatuje přihlášení - proč?

Asi něco nechápu správně, ale myslel jsem, že nové privátní okno neukládá cookies a další data a když ho zavřu, tak se z něj vše zapomene a když otevřu další, tak začínám nanovo s čistým stolem - ale teď se mi děje tohle:

0. Mám otevřený Firefox a v něm mám otevřeno asi bambilión normálních oken a tabů (takže se mi ho nechce zavírat) a žádné privátní (a žádné s *.poradna.net)

1. Otevřu nový (normální) tab,
** napíšu (a dovyberu z našeptávání) https://pc.poradna.net/
** odklepnu
** naběhne poradna a jsem Nepřihlášený - OK
** zavřu tab, aniž bych cokoli dělal

2. Otevřu nové privátní okno (Ctrl+Shift+P)
** napíšu (a dovyberu z našeptávání) https://pc.poradna.net/
** odklepnu
** naběhne poradna a jsem gilhad - teda přihlášený uživatel
** zavřu okno

Body 1 a 2 lze opakovat se stále stejným výsledkem. Přitom bych čekal, že prokud nejsem přihlášený v normálním režimu, tak by se v privátním tím tuplem nemělo pamatovat, že jsem přihlášený...
A mám takový neurčitý pocit, že to tak i kdysi bylo (ale jistý si nejsem, privátní okna používám víc až poslední dobou)
Taky jsem nedávno nainstaloval doplňky uBlok Origin, Adblock Plus a Stylus, u kterých jsem povolil běh i v privátním okně - první dva blokují reklamy, Stylus podstrkuje CSS do stránek (zatím jen do okoun.cz)

Řešení:

Přijde mi to taky dost na nic. Zvlášť když tam mám milion tabů v několika oknech. Prsotě privátní okna se mezi sebou vidí, mohou si navzájem předávat sušenky a podobně. Ale přesto to používám.
Potřeboval bych, aby ta okna byla opravdu navzájem izolovaná. Nebo aby když dám otevřít nové privátní okno aby bylo opravdu nezávislé na předchozím privátním (o normálních nemluvě). Nenašel jsem způsob, jak to udělat, snad jen několik virtuálních PC bootujících z virtuálního DVD, to je nezávislé snad úplně dokonale (na PC se 64 GB paměti si můžu dovolit několik takových oken mít, ale neni to úplně ono, měl by existovat způsob, jak to udělat normálně v prohlížeči; nebo jsem jediný, kdo není rád, když je sledovaný napříč stránkami, ale nejde jen o sledování, třeba bych se rád přihlásil do více schránek, aniž bych je musel nějak slučovat a podobně, nemluvě o otravných serverech, jako třeba booking (díky přihlašování z virtuálního počítače se jeho obtěžování omezilo jen na spamy v mailu, který jsem samozřejmě nějaký dát musel)).

Tak se nakonec ukázalo, že někde mezi tím miliónem otevřených oken bylo ještě jedno anonymní, které tak drželo všechna anonymní okna pořád naživu (nebo aspoň jejich cookies a tak)

Pokud vím, tak Firefox maže ta data při ukončení prohlížeče (což jsi asi neudělal).
Já, když otevřu nové anonymní okno, tak se na Poradně objevím jako nepřihlášený (FF 88 a 106).
Ale je možné, že ve Firefoxu je možné všechno. :-)

Pokud jsi na daném počítači jediný uživatel, tak je nějaká "opatrnost" snad zbytečná.
Pokud je na tom počítači více uživatelů, tak má snad každý svůj uživatelský účet.
Anonymním prohlížením skrýváš adresy navštívených stránek sám před sebou.

Což je právě to co chci - normální stránky mám na startpage (kterou mám na lokálním disku), nebo zabookmarkované.
Ale když proklikávám odkazy na fórech, tak jich spousta vede na stránky, kam běžně nechodím a které nechci nějak znova potkávat a nechci aby si mě pamatovaly. Zato ty stránky většinou zkoušejí ukládat mraky cookies a jiných dat, přilinkovávat různé facebooky a jinou verbež, o kterou nestojím ... Takže do háje s nima.
(Pokud mě náhodou něco zavede na stránky, které mě zaujmou, tak není problé si je booknout i v tom anonymním režimu a pak zůstanou. Jenže to je tak jedna ze sta nebo tisíce ...)

Mě přišlo, že to maže až nějakou dobu po zavření všech anonymních oken. Když je zavřu a hned znova otevřu tak zůstanu přihlášený, ale nezkoušel jsem, jak dlouho musím čekat, vím jen, že po delší době je to čisté (i když u firefoxu nevím, jak moc čistý jsem, pořád to neni ta tabula rasa jako při novém počítači, který kvůli plánované rekonstrukci byl i v jiné místnosti, v zásuvce, ze které předtím internet nikdo nesosal roky, takže bylo vidět jak různé reklamní obohacovače stránek vyloženě tápou).

Přijde mi to taky dost na nic. Zvlášť když tam mám milion tabů v několika oknech. Prsotě privátní okna se mezi sebou vidí, mohou si navzájem předávat sušenky a podobně. Ale přesto to používám.
Potřeboval bych, aby ta okna byla opravdu navzájem izolovaná. Nebo aby když dám otevřít nové privátní okno aby bylo opravdu nezávislé na předchozím privátním (o normálních nemluvě). Nenašel jsem způsob, jak to udělat, snad jen několik virtuálních PC bootujících z virtuálního DVD, to je nezávislé snad úplně dokonale (na PC se 64 GB paměti si můžu dovolit několik takových oken mít, ale neni to úplně ono, měl by existovat způsob, jak to udělat normálně v prohlížeči; nebo jsem jediný, kdo není rád, když je sledovaný napříč stránkami, ale nejde jen o sledování, třeba bych se rád přihlásil do více schránek, aniž bych je musel nějak slučovat a podobně, nemluvě o otravných serverech, jako třeba booking (díky přihlašování z virtuálního počítače se jeho obtěžování omezilo jen na spamy v mailu, který jsem samozřejmě nějaký dát musel)).