Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ntb na sledovanie filmov

Ahoj,
Poradte prosim notebook s ssd aby bol rychly len na sledovanie filmov a obcas nejaka jednoducha kancelarska praca. Musi mat numericku klavesnicu a velkost staci 15,6" prip. Aj menej, aby nebol drahy. Velkost hdd nepodatatna kedze filmy su na ext hdd pripadne pustane z hbomax ci inej internetovej platformy.
Cena netusim kolko stoja teraz ntb ale idealne do 300e kedze vyuzitie je len na filmy.
Veľmi pekne ďakujem.

Tak v tom prípade to môže byť kľudne napríklad IPS-ko ktoré je obecne veľmi dobré na všestranné využitie. Lenže bolo by dobré aby si zvážil čo ti radia ostatný. Či nebude lepšie riešenie Android TV box alebo prehrávanie cez USB priamo do TV ak máš takúto možnosť. Daj si určite pozor tak ako píše HPET tak vopred si nájdi info ohľadom verzie HDMI. Potrebuješ minimálne HDMI 2.0b alebo rovno nešpekulovať a hľadať HDMI 2.1 kde budeš mať rezervu do budúcna. Ber tiež na vedomie že HDMI sa obecne používa na trvalejší spôsob prepojenia. Nemám to overené a teda netuším ako je to v praxi ale vraj nie je vhodné HDMIčko na denno denné pripájanie a odpájanie. Ten konektor na to vraj nie je robený.

Tak tak. Take bych pro sledovani filmu na notebooku zvolil OLED. Za 300$ at je to IPS nebo TN obraz bude v lepsim pripade velmi prumerny tak jako pozorovaci uhly.
Jak pises, zakladni cena 500 Euro jako : ASUS VivoBook 15 OLED 511,61 €

Notebook – Intel Core i5 11300H Tiger Lake,
15.6" OLED 1920 × 1080
RAM 8GB DDR4
NVIDIA GeForce GTX 1650 Max-Q 4GB
SSD 512GB, numerická klávesnica, podsvietená klávesnica, webkamera, USB 3.2 Gen 1, WiFi 6, hmotnosť 1,65 kg

(bez OS)

Ale jestli to ma vylozene na pripojeni k TV tak nechapu proc radeji nepouzije nejaky Android TV BOX.

PS: Problem hlavne postarsich repasovanych NTB za 300 s Intel HD IGP muze byt i ten, kdyz ma TV s rozlisenim 4K tak muze potkat ruzna omezeni at port HDMI 1.4, nebo integrovane IGP|APU a jeho podpory dencoding HVEC, VP9 nebo AV1.
Ten na ktery daval odkaz Wikan s Intel UHD Graphics by mel na 4K stacit, ale neuvadi jakou revizi HDMI NTB pouziva. Na podpore HP uvadi port HDMI 1.4b.

Tv su starsie a jedna je na sk druha v rakusku..
Co je ips a co je tn ?
Android tv box mi nenapadol ale zaujal ma. Je mozne na nom mat hbomax a da sa k nemu pripojit externy hdd? Da sa sledovat napr aj bombuj cez takyto box ?
Viete doporucit konkretny box?

Veľmi pekne ďakujem

IPS a TN su technologie panelov, to ta zaujimat nemusit, kludne to moze byt aj TN panel a budes spokojny.
Android box je vlastne mobilny telefon v krabicke (bez volania), aj ked casto byva osekany s nemoznostou pridat akukolvek aplikaciu a navyse mavaju zalostny vykon nezrovnatelny s telefonom.
Zase stoja aj par desiatok eur.
Odpovede su ano, dokazalo by to (teoreticky) podporovat aj hbomax, externy hdd, ci bombuj.
Konkretny ti neodporucim, mal som doma nejake na testovanie, ale vsetky skoncili po case v skatuliach, pretoze ma ziaden nezaujal.

Mas tam presne hodnoteie uzivatela, ktore som ti napisal aj ja.

na zaklade rootnuteho zariadenia- nemožnosť inštalovať niektore aplikacie. Pomale reakcie. Nekomfortne ovladanie...

Nie vsetko (hoci ide o Android) sa da instalovat ako na mobile, pomaly procesor oproti mobilu a tym padom aj blbe ovladanie.
Chrome ako predvoleny prehliadac tam velmi pravdepodobne mat budes.