Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dell Latitude e7240 sporadické problémy

Zdravím,
u tohoto notebooku bylo podezření na vadný disk.
To jsem ale jeho výměnou vyloučil, protože problém přetrvávaly. Pomalý boot, občasné nenalezení disku. Horší je to, že po resetu biosu (to defaults) a opětovném nastavení aby bootoval windows apod. se ještě navíc objevila závada, že se notebook někdy po vypnutí už nedá zapnout. Nedá se zapnout až dokud nezměním HW konfiguraci. Prohodím ram do druhého slotu, disk do druhého slotu, atd… Pak notebook naběhne, jednou, dvakrát někdy třikrát a pak zase nejede.
Nejde zapnout = po stisku tlačítka se rozsvítí power, roztočí větráček, ale obraz již nenaběhne, numlock, capslock nereaguje. Při vypnutí problikne kontrolka HDD.

Ještě jsem si všiml, že když je notebook ve funkčním stavu, tak občas nejde myš v biosu.

Setkali jste se někdy s podobným problémem?
Kde by mohla být chyba?
Ram i ssd jsou určitě OK.

Dell sice stále funguje, ale nějak dost podobný problém postihnul můj all-in-one PC Acer Aspire Z3770. Strašně dlouho trvá než vůbec naběhne POST. Jestli vůbec, někdy nenaběhne vůbec. Zkoušel jsem jiné RAM a GK. Občas pomohlo že se změnila ram, ale třeba jen na dva až tři starty. Tomuto stavu předcházel 2x BSOD 0xc000021a. Jednou pomohlo že jsem přitlačil na rtc baterii, to pak naběhlo hned. Jediné co mě napadá, zkusit zapéct desku?

Ano, tohle ke určitě správně. Ale z nějakého důvodu to přijme pouze USB disky jako UEFI, nebo i Legacy. Nikdy ne sata disky. Dokonce ani s jiným diskem se windows na tenší disk nechtějí nainstalovat. Přes cmd normálně vidím na ten disk i soubory na něm, při instalaci mohu oddíl odstranit, nebo formátovat. Ale když chci pokračovat, tak to napíše, nepodařilo se vytvořit nový nebo najít existující oddíl… Přitom tam ten oddíl je.