Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna grafiky

Zdravím, chci si koupit novou grafiku, padla mi do oka tato: MSI GeForce RTX 3060 Ti GAMING X 8G LHR jenom nevim jaký monitor bych měl ke kartě pořídit kolik Hz. Protože stále mám 60 Hz připojenou přes DVI port ze svojí staré karty Sapphire Radeon RX 480 4 gb.

PC sestava

MB:GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2 - AMD B550
CPU:AMD Ryzen 5 5600X
RAM:Kingston Fury Beast Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600 CL17
Zdroj:Be quiet! System Power 9 - 600W
SSD:Samsung SSD 980, M.2 - 1TB

Monitor bych chtěl 27" max. do 10000 kč

Předm díky za radu.

To jsme dva. Já poznal maximálně rozdíl mezi 60 a 75. 56 už by ale poznal snad i slepý :-) Ideální mně přišlo 120 Hz, ale každý člověk to vnímá jnak.
Schválně si zkus třeba na foťáku nebo mobilu zapnout kameru a zapni nahrávání a nahrej si kousek na mobil. To ten rozdíl uvidíš. Taky je obrovský rozdíl mezi LED. OLED, TN, CRT nebo IPS, to je jiná liga. Ale každému vyhovuje něco jiného. Prostě je nejlepší si to vyzkoušet naživo.