Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak spustím pomocí Wake on Lan počítač ve vzdálené síti?

Z důvodů nařízených úspor energií bych potřeboval vyřešit start počítače v síti, kam se připojím přes FortiClienta. Bohužel to nefunguje, takže musím mít na pracovišti minimálně jeden běžící stroj, abych mohl případně nastartovat ostatní. Když vypnu všechny, vzdáleně je už přes FortiClienta nezapnu. Nějaký nápad?

Kup si raspberry jako "startovač." Stačí základní OS bez klikánice jen s SSH a etherwake.

Pokud si s tím chceš pohrát, můžeš si to nakódit do webového rozhraní (je to triviální)

edit: tady máš návod: https://www.instructables.com/Raspberry-Pi-As-Wake-on-LAN-Server/
edit2: teoreticky by WoL měl projít i přes Fortigate jako DNATovaný paket na broadcast: https://community.fortinet.com/t5/FortiGate/How-to-route-Wake-On-Lan-WOL-magic-packet-through-a-FortiGate-in/ta-p/198103?cmd=displayKC&dialogID=12333652&docType=kc&docTypeID=DT_KCARTICLE_1_1&externalId=FD30104&sliceId=1&stateId=0%200%2012331785

Není to ideální řešení, taky jde použít. AnyDesk, aplikace na vzdálený přístup, umí zapnout počítač ve stejné LAN. Jestliže v síti necháte 1 instanci AD spuštěnou třeba na vyřazeném mobilu sloužícímu pouze k tomuto účelu, zapnete si přes něj další zařízení 🙂