Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade nebo nový

Zdravím,
jelikož se v pc moc nevyznám, zvládám ho jenom ovládat, tak bych chtěl poprosit moudřejší o radu. Vyplatí se tato sestava nějak upgradnout - případně jak..., nebo by bylo lepší koupit rovnou nový? Pc je používán skoro každý den na práci, střihy videí a hraní her (někdy i se streamem, který se nicméně trochu trhá v opačném případě hra "neodpovídá" :-D)
Děkuji případně všem

Za mě nový PC, koncipovaný tak, aby zvládnul to, co ten starý nedovede (podle toho, co nezvládá), budete mít PC dva a můžete mezi ně zátěž rozdělit. Ten starý přece nemusíte vyhazovat, můžete ho dál používat k tomu, co zvládá.
Ale to záleží právě i na rozpočtu.