Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade nebo nový

Zdravím,
jelikož se v pc moc nevyznám, zvládám ho jenom ovládat, tak bych chtěl poprosit moudřejší o radu. Vyplatí se tato sestava nějak upgradnout - případně jak..., nebo by bylo lepší koupit rovnou nový? Pc je používán skoro každý den na práci, střihy videí a hraní her (někdy i se streamem, který se nicméně trochu trhá v opačném případě hra "neodpovídá" :-D)
Děkuji případně všem

Záleží aký máš rozpočet a nevypísal si kompletne všetky komponenty. Z toho čo ale vidím je tam zopár generácii stará doska ale je z tých lepších. Ten CPU je ešte pomerne dobrý - výkonovo dnešný budget. Grafika základná a ak hrávaš nové hry tak zrejme už nie si spokojný. Skôr by som sa priklonil k novému PC.

jaké komponenty mi chybí?
jinak tu mám produkt tento 512 GB disk
produkt+ 2 TB HDD je tam nějaké vodní chlazení a zdroj se kupoval tehdy nějaký lepší, myslím že 550 gold, ale nevím co přesně to je. Rozpočet... no to záleží, pokud bych bylo lepší rovnou vzít nový, asi bych toto zkusil za něco prodat - pokud by to někdo vůbec koupil :-D A upgrade.. asi nejsem úplně limitovaný, ale nepotřebuju nejnovější komponenty za desetitisíce. Viděl bych to spíš tak, aby mi to nějaké ty roky vydrželo bez nutnosti dalšího upg. Hry hraji spíše starší, wot / teru / csko / občas lol, ale občas bych si zkusil něco nového.

Horší značka zdrojů snad neexistuje. Kdyby sis to spletl se značkou EVGA, bylo by to super. Jestli je tam fakt zdroj Evolveo, tak klobouk dolů, že Ti to ještě funguje. Když ten PC chceš ale vylepšit, tak krom nové grafiky budeš muset koupit i normální zdroj. Nepíšeš rozpočet, tak nejde moc poradit. Jen obecně. Kup nový a kvalitní zdroj a lepší grafiku. Jinak procesor a RAM jsou v pohodě, to bych nechal jak to máš.

Za mě nový PC, koncipovaný tak, aby zvládnul to, co ten starý nedovede (podle toho, co nezvládá), budete mít PC dva a můžete mezi ně zátěž rozdělit. Ten starý přece nemusíte vyhazovat, můžete ho dál používat k tomu, co zvládá.
Ale to záleží právě i na rozpočtu.